Galatasaray – Başakşehir daha sonrası canlı yayında hakem Zorbay Küçük’e sert sözler! ‘Kamyoncu beden dili’

Sarr

Active member
Galatasaray -Başakşehir maçının tartışmalı durumlarını Eski hakem Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım Üstün Lig’in yayıncı kuruluşu beIN Sports ekranlarında kıymetlendirdi. Maçın hakemi Zorbay Küçük’ün futbolculara olan yaklaşımındaki vücut lisanıyla ilgili sert kelamlar sarf edildi.

GALİBİYET HASRETİ DEVAM ETTİ

Spor Toto Muhteşem Lig’in 17. haftasında Galatasaray Nef Stadyumu’mda karşılaştığı Medipol Başakşehir ile 1-1 birliktee kaldı. Bu sonuçla sarı-kırmızılıların berbat serisi devam etti. Muhteşem Lig’de son olarak Gaziantep FK’yı mağlup eden Galatasaray sonrasındasında oynadığı 6 maçta 3 puan alamadı. Sarı-kırmızılılar bu süreçte Fenerbahçe ile Sivasspor’a mağlup olurken, Fatih Karagümrük, Yeni Malatyaspor, Altay ve Başakşehir ile de birliktee kaldı.

ÇOBAN: “GOL KARARI DOĞRU”

Deniz Çoban’ın Galatasaray-Başakşehir maçı değerlendirmesi şöyle: ”Marcao, kendini kolay bırakıyor. Gol sonucunın yanlışsız olduğunu düşünüyorum.” (Görüntü: beIN Sports)

ÇOBAN: ‘UYGUN BİR VÜCUT LİSANI DEĞİL’

”Futbolcu ile hakem farklıdır. Hakem sonlarına hakim olmak zorundadır. Şayet oyuncuya sinirlenmişse, ceza vermesi gerekiyorsa kartlarıyla vermesi gerekiyor. Şu vücut lisanı bir hakem için uygun bir vücut lisanı değil.” (Görüntü: beIN Sports)

YILDIRIM: “KAMYONCU BEDEN DİLİ”

beIN SPORTS’ta yayınlanan ‘Trio’ programında yaşananları pahalandıran eski hakem Bülent Yıldırım, “Zorbay’ın sakin davranması lazımdı. Vücut lisanı gergin ve denetimsiz. Sakin olacaksınız. Hakeme hiç yakışmaz. Bağlantısı uygun yönetemiyor. Oyuncuya bu türlü bağırmamak lazım Çok özür dilerim lakin bu, kamyoncu beden lisanı.” dedi

ÇOBAN: ‘YAKIŞTIRMADIM BİR HAKEME’

”Oyuncu size bunu yaparsa sarı kartla cezalandırırsın. Ancak sizin bu biçimde kaşlarınızı çatarak, sinirliliğinizi göstererek bu türlü bir vücut lisanı kullanmaya hakkınız yok. Bu vücut lisanını yakıştıramadım bir hakeme.”

ÇOBAN:’PENALTI DAHA YANLIŞSIZ KARARDI’

”Hareket dışarıda başlar, içeride devam ederse penaltı olur. Evet, birinci sendeleten atak dışarıda lakin içeride de oyuncu, müdahalesine devam ettiği fikrindeyim. Hakem sonucunı fazlaca eleştirmemekle birlikte penaltı sonucu verse daha yanlışsız olurdu.” (Görüntü: beIN Sports)

BERKAN KUTLU’DAN ŞOK SUÇLAMA

Galatasaray – Başakşehir uğraşının akabinde konuşan Berkan Kutlu şu tabirleri kullandı: “”Futboldan öbür şeyler de konuşmak istiyorum. Burada bu akşam o denli şeyler yaşandı ki hürmet çerçevesini aştık. Bunu söylememin sebebi Kerem’e ‘yalancı’ denmesi. Her şeydilk evvel hürmet bekliyoruz. Niçin bunlar oluyor anlamıyorum. Bu saygısızlıkların bitmesi lazım.”

NECATİ ATEŞ’TEN REAKSİYON

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş, maçın hakemi Zorbay Küçük ile yaşanan olaylar ilgili olarak, “‘Senin oyuncun bana yalancı diyor’. Hangi had ile bunu söyleyebiliyorsun. Değil Galatasaray futbolcusuna, Türk futbolunda hiç bir futbolcuya bu biçimde kelimeyi hakem kullanamaz. var ise düşüncen kartını gösterirsin. Bunları söyleme hakkına sahip değilsin” dedi. Ateş, Küçük için TFF’ye şikayette bulunacaklarını söylemiş oldu.

‘SKANDAL YAŞANMIŞTIR’

Galatasaray, Başakşehir ile oynadıkları maçın hakemi Zorbay Küçük ile ilgili yaptığı açıklamada, “Başakşehir maçının hakemi Zorbay Küçük’ün ulusal formayı terleten; bu sene Avrupa kupalarında büyük muvaffakiyet elde edip Türk futbolunun seyrini değiştiren değerli futbolcularımıza yönelik hakaretamiz sözleri bardağı taşıran son damla olmuştur. Bugün, saha ortasında ve haricinde, hakem yanılgısının ötesinde bir skandal yaşanmıştır. Tarafsız olması gerekirken atletlerimize hakaret eden, spor ahlakından nasibini almamış bu kişinin, Türk futbolunda bakılırsav alması kabul edilemez. Zorbay Küçük, gözlemci raporlarında da görülebileceğinden kuşku etmediğimiz haddini bilmez davranışları karşısında bir yaptırıma maruz bırakılmazsa, bu kayıtsızlığı Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkça Galatasaray’ın karşısında durması olarak yorumlayacağız. ” tabirlerini kullandı.

AKILLARA OCAK 2019 GELDİ

Fanatik Gazetesi’nin haberine bakılırsa; Galatasaray cephesinde reaksiyonlar çığ üzere büyürken akıllara Ocak 2019 geldi. Hatırlanacağı üzere Küçük, o periyot Spor Toto 1. Lig’de oynanan İstanbulspor-Gaziantep FK maçında benzeri bir söylemi gerçekleştirmişti. Küçük, maç bitiminde soyunma odasına gerçek yapılan girişte Gaziantep temsilcisinin kalecisi Günay Güvenç ile tartışma hayatış, tartışma büyüyünce deneyimli oyuncunun üstüne yürümüştü. 29 yaşındaki hakemi ortaya giren gözlemci ve güvenlik bakılırsavlileri sakinleştirmişti.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK