Futbol efsanesi Özkan Sümer anıldı! Yusuf Yazıcı duygulandırdı

Sarr

Active member
Geçen yıl hayatını kaybeden Trabzonspor’un efsane yöneticisi ve teknik yöneticisi Özkan Sümer, vefatının yıldönümünde kentte düzenlenen aktiflikle anıldı. Hamamizade İhsan Beyefendi Merkezi’nde düzenlenen aktifliğe Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, A Ulusal Futbol kadrosu ve Trabzonspor’un eski teknik yöneticilerinden Şenol Güneş, TÜFAD kurucusu İsmail Dilber, eski futbolcular Hami Mandıralı, Mehmet Aurelio, Lemi Çelik, Serdar Bali, Hüseyin Çimşir ile bordo-mavili kulübün eski ve yeni yöneticileri ve fazlaca sayıda kişi katıldı.

AĞAOĞLU: ‘FELSEFESİ YAŞIYOR’

Sanatçı şair Sunay Akın’ın sunuculuğunu yaptığı anma programına katılan Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer’in Türkiye için değerli bir bedel olduğunu belirterek, “Futbolun her kademesinde vazife yaptı. Yalnızca Trabzon’un değil, ülkenin fazlaca kıymetli bir bedeliydi kendisi. Ülkenin fazlaca değerli bir kıymetini kaybettik ancak ideolojisi yaşıyor. Bugün ortasında bulunduğumuz koşullar bizi biraz o ideolojiden uzaklaştırdıysa da hiç bir vakit haricinde kalmayacağımızın sinyalini verdik. Vefat etmeden 10 gün evvel Özkan Sümer futbol akademisini hizmete açtık” dedi.

TRABZON’DA TEL ÖRGÜLERİ KALDIRAN LİDER

Anma etkinliğinde Türk futbolunun FIFA kokartlı birinci bayan hakemi Lale Orta’nın hazırladığı görüntü yayınlandı. Orta, Trabzon’da stadyumda tel örgülerin kaldırıldığı birinci maçın 2003 yılı dönem açılışında Özkan Sümer’in başkanlığında gerçekleştiğini ve tarihe geçen bu maçta Sümer’in davetiyle hakemlik yaptığını anlattı.

GÜNEŞ: ‘ÖLÜMÜNÜ KABUL EDEMİYORUM’

Aktiflikte Sümer ile anılarını anlatan A Ulusal Kadro eski teknik yöneticisi Şenol Güneş de, “Geçmişimiz uzun senelera dayanıyor. Seyirci olarak onu izledim, onunla oynadım, ona karşı oynadım, onun hocalığında, kaptanlığında, başkanlığında oynadım, hocalık yaptık, birlikte çalıştık. Onu kendi ömrümden ayıramıyorum” diye konuştu.

Sümer’in ölmedilk evvelki son günlerinde dahi çalışma azmiyle dolu olduğunu söyleyen Güneş, “Türk futbolunun geleceğiyle ilgili müracaat heyeti üzere bir şey oluşturmayı düşünüyorduk. Hala gücüyle var. Vefatını onun için kabul edemiyorum. Mevtini duyar duymaz şok olduk. Yaşamayı istemekten çok, üretmeyi istiyordu” diye konuştu.

İMAMOĞLU VE AURELIO SÜRPRİZİ

Sümer’in Trabzonspor başkanlığı yaptığı periyotta yöneticilik nazaranvinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, Özkan Sümer’le anılarını anlattığı görüntü da aktiflikte yayınlandı. 2001 yılında Özkan Sümer’in Brezilya’dan Trabzonspor’a transfer ettiği eski futbolcu Mehmet Aurelio da aktifliğe katılarak Sümer’i andı.

YUSUF YAZICI DUYGULANDIRDI

Trabzonspor altyapısından yetişen kaleci Uğurcan Çakır ile Lille’de forma giyen Yusuf Yazıcı da, Özkan Sümer’e olan sevgilerini anlattıkları görüntü ile aktiflikte yer aldı. Yusuf Yazıcı’nın, Sümer’i vefat eden dedeleri yerine koyduğu ve ona olan sevgisini anlattığı görüntüde his dolu anlar yaşandı. Aktiflik, Özkan Sümer için hazırlanan fotoğraf standının açılışıyla son buldu.