Fuat Çapa: Şampiyonluk hayali olmayanlara güç sarf etmek bir şey kazandırmaz’

Sarr

Active member
Samsunspor, Spor Toto 1. Lig’in 19. haftasında ağırlayacağı Tuzlaspor maçının hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri’nde, Teknik Yönetici Fuat Çapa idaresinde sürdürdü. Fuat Çapa, idmanın akabinde basın mensuplarına gruptan ayrılan ve ayrılması düşünülen isimler hakkında açıklamalarda bulundu.

“Tuzlaspor maçını yenersek, birinci devreyi hedeflediğimiz yerde bitireceğiz”
misyona geldiklerinde birinci devreyi play-off potasında bitirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Samsunspor Teknik Yöneticisi Fuat Çapa, “Tuzlaspor maçı bizim için epeyce kıymetli. Galip geldiğimiz takdirde otomatik olarak birinci 6 içerisinde devreyi bitireceğiz. Bu da geldiğimizde hedeflediğimiz bir sıralama olacak. Son haftalarda oynadığımız oyunun üzerine koyup, âlâ bir sonuçla ikinci devreye yeni umut ve gayelerle girmiş olmayı hedefliyoruz. Tuzlaspor döneme yeterli başladı. Son haftalarda inişli çıkışlı performansı var. Bizim ise son haftalarda bir çıkışımız var. İç saha maçında bu çıkışı sürdürmek istiyoruz. Taraftarımız yılın son uğraşında bizi yalnız bırakmayacaktır. Bir şeyleri gerçekleştirmek için birey olarak değil, birlikte gerçekleştirmek daha kolaydır. Bu yükün altına herkes girerse işimiz daha kolay olur. Kent olarak bu yükü kaldırmamız gerekiyor. Ankaragücü maçında taraftar sayısı rekorunu kırdık, Tuzlaspor maçından bu rekoru yenilemek için taraftarlarımızı stada bekliyoruz. İnşallah onlara hoş bir maç seyrettiririz. Birinci devreyi bu türlü galip kapatmak istiyoruz” diye konuştu.

“Hasan Kılıç, gitmek istediğini kendisi de tabir etti”
Toplulukta büyük bir gerginliğe niye olan Hasan Kılıç sıkıntısına de değinen Fuat Çapa, “Hasan Kılıç ile ilgili durum yeni değil. Biz Hasan ile muhakkak bir şeyi yakaladığımızı düşünüyorduk. Onun burada yinedan kazanmak için her türlü fedakarlık yapıldı. Biz teknik grup olarak da yöneticiler olarak adım attık. Birtakım şeyler koptuğu vakit demek ki dert oluyormuş. Hasan’ın gitmek istediğini kendisi de söz etti. Bununla ilgili sonucu verecek ben değilim, bu mevzu idareyle Hasan içinde. Bu görüşmenin akabinde bir karar alınacak. Bu karara da herkes uymak zorunda. Biz, olayın başlangıç kısmını büsbütün kaçırdığımız için durumu tam olarak bilemeyeceğim. İdaremiz bu mevzuda bir açıklama yapacaktır” biçiminde konuştu.

“Şampiyonluk hayali olmayanlara güç sarf etmek bir şey kazandırmaz”
Gökhan Karadeniz ve Mehmet Akyüz’ün akabinde Barış Başdaş’ın da devre ortasını beklemeden kadrodan ayrılması hakkında Çapa, “Barış Başdaş’ın gidişi, büsbütün performans ile ilgili. Sonuçta buranın bir hayali var. Bu hayali gerçekleştirecek olan insanlara vakit harcamamız gerekiyor. O hayalleri gerçekleştirmeyecek bireylere gücünüzü sarf etmeniz hiç bir şey kazandırmaz” tabirlerini kullandı.

Barış Başdaş’ın, ‘Hakkımı 1 şahsa helal etmiyorum’ telaffuzuna de karşılık veren deneyimli çalıştırıcı, şunları söylemiş oldu:
“Suçlu olan kişi cürmü daima karşısında arar. Liderimizle transfer görüşmesi yaptık. Transfer hususuyla alakalı 4-5 haftadır daima görüşüyoruz. Şu anda 1 müsabaka daha oynayacağız. Müsabaka öncesi bu cins açıklamaları gerçek bulmuyorum. bu biçimde konularda evvela oyunculara bildiri etmeniz gerekiyor ve o doğrultuda sizi bilgilendirmemiz gerekiyor. Bu sayıda oyuncu gidecek, bu sayıda oyuncu gelecek demek şu basamakta gerçek değil. Bu kentin bir hayali var. O hayalleri gerçekleştirmek için şampiyonluk karakterindeki oyunculara muhtaçlığımız var. Karakter derken yalnızca kişi olarak karakter değil, alandaki karakterden de bahsediyorum.”

Öte yandan sakatlığı bulunan Recep Burak Yılmaz, kadrodan başka çalışırken, kulüple sıkıntıları bulunan Hasan Kılıç ise idmanda yer almadı.