Fikret Kileci: ‘Oğulcan Çağlayan ile ilgimiz olmadı’

Sarr

Active member
Ulusal ortada lige verilen ortayı Antalya’da pahalandıran Gaziantep FK’da, Kosova temsilcisi Gjilani ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde Lider Yardımcısı Fikret Kileci basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kamp için Antalya’ya geldiklerini tabir ederek kelamlarına başlayan Kileci, “Milli kadro ortasını en uygun biçimde kıymetlendirmek ismine buradayız. Kendi bölgemizdeki kar yoğunluğunun da tesiri oldu. Kardan dolayı kadromuzu Gaziantep’e götürmeyeceğiz ve hafta sonuna kadar kampımızı uzattık. İçinde bulunduğumuz koşullara karşın yeterli bir periyot geçti. Türkiye’de futbol değerli bir eşikten geçiyor. Biz de bir Anadolu kulübü olarak elimizdeki bütün koşulları kullanarak kulübümüzü bir yerlere getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Pandemide herkes külfet çekti”

Pandemi devrinde Gaziantep FK’da biroldukca futbolcunun virüse yakalandığının hatırlatılması üzerine konuşan Fikret Kileci, “Öncelikle şunu söylemek istiyorum, bu kulüpte ya da rastgele bir kulüpte alana kaç kişi çıkarsa çıksın vazifesini yapacaktır. Alana 11 kişi çıkıyorsak ve artlarında da 5-6 tane yedek oyuncumuz var ise, teknik manada sorun yoktur demektir. Lakin pandemide bütün dünyada sorun yaşandı. Bizde 9-10 kişi korona yaşadı öteki kulüplerde 13-14 kişi yaşadı. Burada rastgele bir kulübün, bu mevzuyla ilgili mazeret uydurmaması gerekiyor. Hepimizin ortasında bulunduğu bir durum. Burada koşullara göre hareket etmemiz gerekiyor. Oyuncularımızı izole etmemiz gerekiyor. Genç arkadaşları biraz daha uyarmamız ve onların da kendilerine dikkat etmesi gerekiyor. Sonuçta insanları baskı altına alamazsınız. Onlar da bireyler ve bir biçimde yaşayacaklar. Olabildiğince kendilerini koruyacaklar. Kamp mühletince burada birfazlaca kişi yok. Aşikâr periyotlarda belirli yönetici arkadaşlarımızla bir arada ekibe dayanak olduğumuzu göstermek ismine kendileriyle birlikte oluyoruz” açıklamasında bulundu.

“Hakemler de kusur yapabilir fakat şuurlu yanılgı yapıyorlarsa gidip hesabını üste versinler”

Hakem yanılgıları hakkında konuşarak kelamlarını sürdüren Kileci, “Hakemlerle ilgili net bir şey söyleyeceğim, onlar da beşerler. Yanılgı yapılabilir. Bu yanılgı arka niyetli değilse onlara söyleyecek hiç bir kelamım yok. fakat bu iş arka niyetliyse onları havale ediyorum. Bilhassa son maçta bir durum yüzde 100 penaltıydı. Bunun verilmemesi üzere bir durum kelam konusu değil. Biz buraya gelmedilk evvel asgarî 12, toplam 15 puanımız gitti. Trabzonspor maçında 5. dakikada kırmızı kart verilseydi o maç diğer olurdu. Birinci maçtan bugüne kadar biroldukça kusur var. Ben kimseyi zan altında bırakmıyorum, insani hislerle yapılan kusurların hepsi baş üstüne. Lakin bunun ortasında arka niyet var ise, herkes gitsin üste hesabını versin” diye konuştu.

“Bizim yedek kulübemizdeki isimler öteki ekiplerde direkt oynar”

Transfer devrinde yapılacak olan destekler hakkında da konuşan Fikret Kileci, “Şu anda Türkiye’de takım derinliği en çok olan ekiplerden birisi biziz Şu anda epey elzem bir gereksinimimiz yok. Olağan güzel bir forvet, yeterli bir orta saha oyuncusu ya da diğer bölgelerde, bilhassa genç oyuncu konusunda ilgimiz var. Fakat aman aman aradığımız bir oyuncu yok. Gerçekten takım derinliğimiz hayli fazla. ötürüsıyla bizim şu an için bilhassa aradığımız bir oyuncu yok. Bugün Türkiye’de bütün kulüpler mali bir krizin arasındaler. Siz bir tarafta kendi oyuncularınızla ilgili mali sorunlarınızı çözmeden, öbür tarafta mali sorun oluşturacak oyuncuları transfer etmeye çalışmamalısınız. Popülizm yapmamak lazım, bu yanlış bir şey. Hem gelen oyuncuya yazık hem gruba yazım birebir vakitte öteki oyunculara yazık. Şu anda kulüpler elindeki kaynaklarla, kendi imkanlarıyla aşikâr bir noktaya bu işi taşımak zorunda. Benim niyetim bu. Kulüp olarak bu biçimde yapmaya çalışıyoruz. Elimizde her biri birbirinden pahalı oyuncularımız var. Gaziantep FK’da lisanslı olan bütün oyuncularımız kıymetli. Bizde kıymetsiz oyuncu yok. Takım derinliğinden kaynaklı yer bulamayan isimler var. Yedek kulübesine baktığınızda biroldukça ekipte direkt oynayacak oyuncular var. Bunu gerçek biçimde değerlendirip, Erol hocamızın ve teknik grubumuzun gerçek tertipleriyle muhakkak bir yere gelmeye çalışacağız” sözlerini kullandı.

“Oğulcan Çağlayan ile rastgele bir ilgimiz yok”

Galatasaray forması giyen Oğulcan Çağlayan’ı kiralık olarak takımlarına katacakları argümanları üzerine de konuşan Kileci, “Son devirlerde basında Oğulcan ile ilgili epey şey duyuyoruz. Bizim resmi olarak bir teklifimiz yok. Basında epey yerde çıkıyor bu. Çok farklı insanları bu kulübe getiriyorlar. Ben bilhassa Oğulcan öne çıktığın için bunu söylemek istiyorum. hayli pahalı bir oyuncu. Kesinlikle bir yere transfer olacaktır. Çok bedelli bir oyuncu. Bizim eski oyuncumuzdur, epey sevdiğimiz ve takdir ettiğimiz bir oyuncudur ancak şu an için bizim Oğulcan ile ilgili rastgele bir tasarrufumuz yoktur” diyerek kelamlarını tamamladı.