Fenerbahçe’nin oyuncusu Miha Zajc: Alanda sonuna kadar savaşacağız

Sarr

Active member
Fenerbahçe’nin Sloven orta saha oyuncusu Miha Zajc, sarı-lacivertli grubun gerçekleştirdiği Antalya kampında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Antalya kampında ağır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Zajc, “Antalya’ya gelmenin düzgün bir karar olduğunu düşünüyorum. İstanbul’da fazlaca fazla kar vardı. Burada şahane imkanlara sahibiz. Ağır bir biçimde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Buna muhtaçlığımız var. Dönemin geri kalanında fizikî manada kuvvetli olmamız gerekiyor. Dönem sonuna kadar güce gereksinimimiz var. ötürüsıyla buraya gelmenin uygun bir karar olduğunu düşünüyorum. Kendimi âlâ hissediyorum. Kamp öncesinde 3 günlük müsaade devrimiz vardı ki bunun da tüm oyuncular için epey değerli olduğunu düşünüyorum; konutlarımıza gittik, ailelerimizle, sevdiğimiz beşerlerle vakit geçirdik. Şu anda nitekim kendimi âlâ hissediyorum. Evet, sıkıntı bir tempoda güç idmanlar yapıyoruz ancak genel olarak kendimi düzgün hissediyorum” diye konuştu.

“İSMAİL KARTAL EKİBİMİZE GÜÇ KATTI”

Teknik yönetici İsmail Kartal ile yeni bir başlangıç yaptıklarını vurgulayan Sloven oyuncu, “Kendisi geleli çabucak hemen 3 hafta oldu, 3 haftadır tanışıyoruz. Bu müddet zarfında kendisini daha güzel tanıma fırsatı bulduk, vakit içinde daha da düzgün anlayacağız neler istediğini. Kendisi nitekim ekibe bir güç kattı. Saha ortasında de gruptan daha fazla güç, daha fazla efor istiyor. Daha fazla agresif olmamızı istiyor. Bizim için uygun bir değişiklik oldu diyebilirim. Onunla birlikte taze bir başlangıç yaptık. Ondan da hayli fazla şey öğrenebiliriz zira kendisi bu kulübün efsane futbolcularından biri ve bu kulüpteki işleri nasıl yönetmesi gerektiğini epeyce uygun biliyor. Onunla ilgili fazlaca müspet hissediyorum” sözlerini kullandı.

“3 KULVARDA ÇABAMIZI DEVAM ETTİRİYORUZ”

Dönemin ikinci yarısında üç kulvarda çaba edeceklerini ve maç maç düşünmeleri gerektiğini belirten Miha Zajc, “Lig için odağımız devam ediyor. Şu anda ortasında bulunduğumuz durumun olabilecek en uygun durum olmadığını alışılmış ki biliyoruz lakin kalitemiz var ve kalitemizle amaçlarımıza ulaşabiliriz. Uzun bir dönem olacak, her kulvarda gayretimizi devam ettiriyoruz. Her oyuncunun her vakit ekibe yardım edebilmek için hazır olması gerekiyor. Bizim yapabileceğimiz şey maç maç bakmak ve amaçlarımıza ulaşmak” halinde konuştu.

“BİR ŞEYLER BAŞARMAK İSTİYORSAK DAİMA BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ”

Fenerbahçeli taraftarların takviyelerini hissettiklerini belirten 27 yaşındaki oyuncu, birlik ve birliktelik vurgusu yaparak, “Onların bize olan takviyesi bizim için hakikaten çok kıymetli. Onların takviyesini her maçta hissediyoruz. Kadrosu seviyorlar. Bizim de yapmamız gereken maçlara odaklanıp maçları kazanmak. Kazandıktan daha sonra her şey hiç kuşku yok ki daha uygun olacaktır. Çok olumlu hissediyorum. Bu gruptaki herkesi görüyorum; herkes gruba yardım etmek, elinden gelenin en uygununu yapmak istiyor. Taraftarlarımızın da bizim yanımızda olduğunu biliyorum. Bir şeyler başarmak istiyorsak daima birlikte başarabiliriz. Biz elimizde olanın her vakit en güzelini vereceğiz. Alanda sonuna kadar savaşacağız. Her gün idmanlarda elimizden gelenin en uygununu yapıyoruz. Onların takviyesine de minnettarız. Onlara şunu söylemek istiyorum; yalnızca bir arada olursak bir şeyler kazanabiliriz” açıklamasında bulundu.

“DAHA GÜZELİNİ YAPMAK, DAHA FAZLASINI VERMEK İSTİYORUM”

Ferdî performansı hakkında da açıklamalarda bulunan Zajc, şunları söylemiş oldu:

“kimi vakit gol atarak ekibime katkıda bulunuyorum, kimi vakit asist yapıyorum. esasen ekipçe âlâ oynarsak kesinlikle her maçta biri ön plana çıkacaktır; kimi vakit ben kimi vakit diğer bir futbolcu. Kimin olduğu fark etmez, kıymetli olan ekip olarak âlâ oynayabilmemiz. Şayet kadro olarak uygun oynarsak istediğimiz sonuçlar da gelir. Ben kendi performansımdan dolayı memnunum lakin daha düzgününü yapmak, daha fazlasını vermek istiyorum. Ekipçe daha uygun olmak istiyorum, maksadım bu.”

“HER MANADA GELİŞMEMİZ, HER ŞEYİ DAHA DÜZGÜN YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Antalya kampının epey hakikat bir karar olduğunu belirten Sloven oyuncu, bu kampın faydalarını dönemin 2’nci yarısında goreceklerini söyleyerek, “Kendi ortamızda epey fazla konuşuyoruz. Daha evvel hocamızı tanımıyorduk, geleli 3 hafta oldu. Kendisini şu anda daha düzgün tanıyoruz. Her manada gelişmemiz, her şeyi daha yeterli yapmamız gerekiyor. örneğin fizikî manada. Buraya gelmemiz o yüzden hayli düzgün bir karardı. Burada yapmış olduğumuz idmanlarla, maçlarda daha fazla güce, koşma imkanına sahip olacağız. Sahanın her manasında daha düzgün olabiliriz, daha düzgün de olmamız gerekiyor zira bu grupta epeyce fazla kaliteli futbolcu var. Yapmamız gereken şey idman antrenman çalışmalarımıza odaklanmak ve her vakit bir daha sonraki maça bakmak” diye konuştu.