Fenerbahçe’nin gözdesi Konan, Mısırlı Salah’ın kabusu oldu! Dayanamadı ve…

Sarr

Active member
2021 Afrika Uluslar Kupası’nda olağan müddeti ve uzatmaları 0-0 sona eren maçta Fildişi Kıyısı’na penaltılarla 5-4 üstünlük sağlayan Mısır, çeyrek finale yükseldi. Karşılaşmaya damga vuran olay ise Fenerbahçe’nin transfer gündemine gelen yıldız isim ile Salah’ın gayreti oldu.

120 DAKİKADA GOL YOK

Turnuvanın son 16 cinsinde Fildişi Kıyısı ile Mısır karşılaştı. Douala kentindeki Japoma Stadı’nda oynanan gayretin olağan mühleti ile uzatma devrelerinde gol sesi çıkmadı ve penaltı atışlarına geçildi.

PENALTILARLA ELEDİ

Fildişi Kıyısı’nda Nicolas Pepe, İbrahim Sangare, Maxwel Cornet ve Wilfried Zaha atışları gole çevirdi, Eric Bailly penaltıdan faydalanamadı. Mısır’da Zizo, Amr El Soleya, Omar Kamal, Muhammed Abdelmonem ve Muhammed Salah penaltı vuruşlarını gole çevirdi. Rakibini 5-4 sona eren penaltılarla eleyen Mısır, çeyrek finalde Fas’ın rakibi oldu.

MOHAMED 90 DAKİKA OYNADI

Galatasaray’ın Mısırlı forveti Mohamed, gayrette 90 dakika bakılırsav yaptı. Fildişi Kıyısı’nda ise Demir Küme Sivassporlu Max Gradel, 71 dakika alanda kalırken Adana Demirsporlu Simon Meczup maçın tamamında forma giydi.

KONAN FIRTINASI

Son 16 çeşidi maçına damga vuran isim ise Fenerbahçe’nin gündeminde olan Fildişi Kıyısı’nın sol beki Konan oldu. Tesirli performansı ile göz dolduran Konan bilhassa defansif manada ekibine büyük katkı sağladı.

SALAH KANAT DEĞİŞTİRDİ

Mısır’ın dünyaca ünlü yıldızı Salah, Konan’ı geçmekte bir çok zorlandı. Konan rakibine nefes aldırmazken Salah maç esnasında kanat değiştirmek zorunda kaldı.

FENERBAHÇE REİMS İLE ANLAŞTI

Transferle ilgili Yağız Sabuncuoğlu daha sonra olarak “Ghislian Konan transferi daha bitmedi. Şu anda yalnızca kulübü Reims ile anlaşıldı. Menajeri ile görüşmelere başlanacak.” sözlerini kullandı

BU DÖNEM ÇOK TESİRLİ

Konan, bu dönem Ligue 1’de en çok başarılı top süren ve en çok şut pası atan 5. oyuncu. Maç başına 1.5 başarılı dribling yapan Konan, %54 ikili gayret kazanma istatistiği yakaladı.

SALAH HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

İngiltere Premier Lig’de Liverpool formasıyla 20 maçta 16 gol atan Mohamed Salah, ulusal gruptaki performansıyla hayal kırıkılığı yaratıyor. 29 yaşındaki yıldız, 9 Ocak’ta başlayan turnuvada şu ana kadar oynadığı üç maçta yalnızca bir gol atabildiği için mercek altında.

“MISIR FUTBOLU ARTIK BÖLÜNMÜŞ DURUMDA”

Salah, ilgi odağının taraftarlar tarafınca kendisi olduğunu söylerken medyanın ulusal kadrodaki öteki oyunculara da yönelmesi gerektiğini düşünüyor. Mısır futbolunun şu anda bölünmüş olduğunu ve gelecekte daha da kötüleşebileceği konusunda ihtarlarda bulunuyor. “Yurt haricinde edindiğim tecrübesi aktarmak ve ulusal ekibe yardım etmek için mümkün olduğunca fazlaca çalışıyorum. kimi vakit Salah yahut öbür oyuncular hakkında konuşmak için mazeret bekleyenler olduğunu hissediyorum, ne yazık ki toplumsal medya çağında yaşıyoruz ve ulusal grubun popülaritesi azaldı. Daha evvel bu biçimde değildi ve Mısır futbolu artık bölünmüş durumda.”

“ELEŞTİRİLERİNİZLE BENİ YILDIRAMAZSINIZ”

“Kesinlikle bu bize yardımcı olmuyor. Eleştirilerinizle beni yıldıramazsınız, zira ben daha evvel bu biçimde şeyler yaşadım. bu türlü davranmaya devam ederseniz genç oyunculara ziyan vereceksiniz.”

MISIR’IN 7 ŞAMPİYONLUĞU VAR

Turnuvada 7 defa zafere ulaşan Mısır ile tek şampiyonluğu bulunan Fas içindeki çeyrek final maçı, 30 Ocak’ta oynanacak.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK