Fenerbahçeli yıldız için Avrupa devi iddiası! Menajeri deklare etti, Fenerbahçe’den ayrılıyor

Sarr

Active member
Fenerbahçe’nin UEFA Konferans Ligi’nde yarın Slavia Prag ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Prag’daki Eden Arena’da TSİ 23.00’te başlayacak gayrette İngiliz hakem Chris Kavanagh düdük çalacak. Fenerbahçe’de yükselen performansıyla dikkat çeken 2 yıldız isim için Avrupa devi devreye girdi. Öte yandan Slavia Prag’da yardımcı antrenörü Jaroslav Köstl’den Fenerbahçeli yıldız ile ilgili itiraf geldi.

KIM MIN JAE TAKIMDA
Birinci maçı 3-2 kaybeden temsilcimiz, iki farklı galip gelerek tıp atlamanın hesaplarını yapıyor. Sakatlığı geçen Kim Min Jae kamp takımında yer aldı.

Fenerbahçe’de sakatlıkları bulunan Gustavo ile Novak’ın yanı sıra sarı kart cezası bulunan Zajc, forma giyemeyecek. Bu oyuncuların yanı sıra UEFA listesine dahil edilmeyen Crespo ile Rossi de nazaranv alamayacak. Bu oyuncuların yanı sıra UEFA listesine dahil edilmeyen Crespo ile Rossi de misyon alamayacak.

MESUT ÖZİL İSTANBUL’DA KALDI

Fenerbahçe’de Mesut Özil, teknik yönetici İsmail Kartal’la yaptığı görüşme daha sonrasında İstanbul’da kaldı. Fanatik’in haberine nazaran; Deneyimli futbolcunun riske edilmemesi ve sağlıklı bir biçimde yeşil alanlara dönüş yapması planlandığı için bu biçimde bir karar alındı.

Fenerbahçe’nin deplasmanda çıkacağı UEFA Konferans Ligi play off çeşidi rövanş müsabakasında stadyumda 10 bin seyirci olacak. Slavia Prag’ın 20 bin kişi kapasiteli Eden Stadyumu’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında stadın yarı kapasitesi oranında seyirci için bilet satışı gerçekleştirildi.

GAYELERİ TİPİ GEÇMEK

Skorer’den Onur Dinçer’in haberine göre;
Çek takımının sarı-lacivertliler ile yaptığı birinci maçta kadronun başında alana çıkan kulübün yardımcı antrenörü Jaroslav Köstl, rövanş öncesi kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu: “Deplasmandan istediğimiz kararı aldık. Burada taraftarımızın dayanağıyla çeşidi geçen taraf olacağımıza inanıyorum.”

‘BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN FERDİ KADIOĞLU OLDU’
Köstl şöyleki devam etti: “Fenerbahçe’nin Valencia, Pelkas üzere tesirli oyuncuları var. Miha Zajc da birinci müsabakada tesirli olan isimlerdendi. Beni en epey etkileyen futbolcu ise aslında bir kanat oyuncusu olan sol bek Ferdi Kadıoğlu oldu. O kanatta bize zorluklar yaşattı.”

Kadronun defans oyuncusu Alexander Bah ise “Fenerbahçe’nin fazlaca kaliteli isimleri var. Sol bekleri birinci maçta fazlaca âlâ bir iş çıkardı. Valencia da benim ilgimi çekti. Sahiden hayli hızlı bir futbolcu. Fenerbahçe de bütün olarak düzgün bir ekip. Elimizden gelenin en güzelini yaparsak kazanacağımızdan eminim” dedi.

CLUB BRUGGE PEŞİNDE, AJAX DEVREYE GİRDİ

Akşam gazetesinin haberine nazaran; Belçika basını, Kanarya’daki formuyla alkış toplayan genç futbolcu Ferdi Kadıoğlu için Club Brugge’den atılım geldiğini fakat Ajax’ın devreye girip işi bozduğunu sav etti.

İDARE MUKAVELE UZATMAK İSTİYOR
Kanarya açısından genel manada güzel bir dönem geçmese de Ferdi, yıldızını oldukça parlattı. İdare, dönem sonunda sözleşmesi bitecek genç yıldızla mukavele uzatmaya çalışırken Avrupa basınından Fenerbahçe için pek de yeterli haberler gelmiyor.

FERDİ İÇİN AJAX İHTİMALİ YÜKSEK
Belçika basını, Club Brugge’ün Ferdi’nin menajeriyle temasta olduğunu belirtirken, “İşler düzgün gidiyordu lakin ortaya Ajax girdi. Bu iki kadro içinde Ferdi’nin tercihini Ajax’tan yana kullanımı bekleniyor” yorumunu yaptı.

‘FENERBAHÇE’DE KALMASI PEK BEKLENEN GÖZÜKMÜYOR’

Ferdi’nin birfazlaca bölgede nazaranv yaptığı belirtilen haberde, “Evet bu dönem forma bahtı buluyor fakat birinci senelerında hayli yedek bırakıldı. Ferdi o günleri unutmadı. Bu sebeple F.Bahçe’de kalması pek olası gözükmüyor. Sözleşmesini tamamladıktan daha sonra istediği yere parasız gidebilecek. Şu anda Ajax favori pozisyonda fakat genç futbolcunun Avrupa’dan diğer talipleri de çıkabilir. Ferdi Kadıoğlu’nun teklifleri pahalandırmak için kâfi vakti var” sözleri kullanıldı.

ALTAY’I DA İZLEDİLER
Genç yıldız, sözleşmesiyle ilgili soruya, “Gereken şeyleri menajerim ve kulüp söyleyecektir. Şu anda Fenerbahçe’ye odaklandım” demişti. Ferdi Kadıoğlu, sözleşmesi bitecek biroldukça oyuncu üzere, “Önceliğim kulübümde kalmak, burada devam etmek istiyorum” karşılığını vermemişti.

Belçika basını, Slavia Prag müsabakasında Ajax yetkililerinin olduğunu da yazdı. Ferdi haricinde kaleci Altay Bayındır’la ilgili de raporlar tutulduğu yazıldı. İki futbolcu da dönem sonu ayrılabilir.