Fenerbahçe’de tek gündem yeni teknik direktör! İşte öne çıkan adaylar ve son durum

Sarr

Active member
PEREİRA daha sonraSI ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Üstün Lig’de makus gidişatını sürdüren Fenerbahçe’de Beşiktaş’la 2-2 birliktee kalınan derbi daha sonrası teknik yönetici Vitor Pereira ile yollar ayrılmıştı. Bu ayrılık daha sonrası Pereira’nın koltuğunu kuvvetli bir isimle doldurmak isteyen sarı-lacivertliler farklı adaylarla görüşmelere başlamıştı. İşte hoca çalışmalarındaki son gelişmeler…

BİLİC’TEN BİRİNCİ AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe’de en önemli teknik yönetici adayı olarak gözüken Slaven Bilic suskunluğunu bozdu. Çin basınına açıklamalarda bulunan Hırvat teknik adam, “Ben bir profesyonelim. Şu an sahip olduğum işime, nazaranv yaptığım grubuma ve gayret ettiğim lige hürmet duyuyorum” dedi.

F.BAHÇE YANITI

Fenerbahçe ile ilgili tezler içinse, “Ben tüm gücümle kadromun maçlarına odaklandım. İnternette okuduğunuz haberler şu anda dedikodudan ibaret” sözlerini kullandı. 53 yaşındaki Bilic’in, Beijing Guoan ile Aralık 2022’ye kadar kontratı bulunuyor.

JOACHİM LÖW’DE FLAŞ SAV

İdarenin teklif götürdüğü başka isim Joachim Löw’den hala cevap bekleniyor. Alman basını ise 61 yaşındaki çalıştırıcının RB Leipzig yahut Hertha Berlin’den birinin yolunu tutabileceğini yazdı.

BUNDESLIGA’YA GERİ DÖNECEK

Bild’deki habere göre Leipzig, kısa mühlet evvel kadronun başına getirdiği Tedesco’nun performansından şad kalmazsa Löw’ü öncelikli aday olarak belirledi. Tayfun Korkut ile dönem sonuna kadar mutabakatı olan Hertha Berlin’in de yeni dönem için 61 yaşındaki Alman hocaya imza attırabileceği söz edildi.

KARTAL YEDEKTE

Hoca arayışlarını sürdüren lider Ali Koç’un aranan nitelikte bir yabancı hoca ile anlaşılamaması durumunda yerli isim getirmesi bekleniyor. Bu seçenekte İsmail Kartal’ın ismi öne çıkmış durumda. Öteki adaylar ise Aykut Kocaman ve Ersun Yanal lakin bu ikiliye idaredeki kimi isimler sıcak bakmıyor.

ALEX FORMULÜ

Topluluğun efsanesi Alex de Souza’nın nazaranve getirilmesi de masada… Brezilyalı yıldızın, deneyimli bir teknik adam ile birlikte teknik heyette yer almasının taraftarın da takviyesini alacağı için bu formüle de sıcak bakılıyor.

‘ŞİMDİLİK F.BAHÇE ERKEN’

Lakin Sao Paulo U20 Grubu’nun başında olan Alex’in meslek planlamasında şu an için bu biçimde bir sorumluluğun altına girmeyi erken bulduğu söz ediliyor.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK