Fenerbahçe’de İsmail Kartal birinci idmanına çıktı!

Sarr

Active member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, grubun başında çıktığı birinci idman öncesi Can Bartu Tesislerinde oyuncularla tanışma toplantısı yaptı. Öncelikle kendi mesleğinden bahseden İsmail Kartal, “11-12 sene bu ekipte aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden birkaç adediyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 yıldır de teknik yöneticilik yapıyorum. 2014-15 yılında da bu ekibin teknik yöneticisi bendim. Ekip otobüsünün kurşunladığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. ömrüm bu kentte, bu kulübün ortasında geçti” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZE İNANARAK, GÜVENEREK ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

Kadromuzun ortasında bulunduğu duruma değinen ve neler yapmaları gerektiğini anlatan İsmail Kartal, “Şu anki durumu hiç bir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Lakin burada her şeyi tam bilakis çevirebilecek bir oyuncu kümemiz var. Ben bunu biliyorum ve gorebiliyorum. Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun sıradan oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. sıradan futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik yöneticim. Bunu da idmanlarda bakılırsaceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan birtakım şeyler var. Ben futbolcularıyla yeterli diyalog kuran, itimat münasebetine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız. Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği vakit görüşebilir. Arkadaş üzere, bir büyük üzere, antrenör ve teknik yönetici olarak da. Bir şeyleri yanlışsız yapmak için, başarmak için evvel birbirinize saygılı olacaksınız, daha sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimize inanarak, güvenerek, severek epey çalışmalıyız. Fenerbahçe ruhunu, beraberliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek öz inancımızı her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve beraberliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar zaten gelecektir” sözlerini kullandı.

MESUT ÖZİL VE GUSTAVO’DAN AÇIKLAMALAR

İsmail Kartal’ın konuşmasından daha sonra kelam alan grup kaptanlarından Mesut Özil, “Sizin de söylemiş olduğiniz üzere her birimiz sevgi ve hürmetle daima birlikte çalışarak bu süreci atlatabiliriz. Biz her sorumluluğu almaya hazırız” ifadelerini kullanırken, Luiz Gustavo ise “Hiç kuşku yok ki bu durumdan çıkmak ve sizin ne istediğinizi anlamak için elimizden geleni yapacağız ve grup olarak hepimiz en güzelimizi vereceğiz” halinde konuştu.