Etli Kuru Fasulye

Sarr

Active member
Etli Kuru Fasulye Tanımı İçin Materyaller

• 200 gram kadar kuşbaşı et
  • 2 su bardağı şeker fasulye
  • 1 soğan
  • 3 kıl biber
  • Sıvı yağ
  • 1 dolu yemek kaşığı salça (Biber, domates)
  • Pul biber
  • Tuz
  • Sıcak su (Yemeği pişirmek için kullanıcaz)
Etli Kuru Fasulye Tanımı Yapılışı

1. Fasulyeyi geceden üzerini biraz geçecek kadar sıcak su ekleyip ıslayalım. Sonraki gün yemeği yapmaya başlamadan evvel fasulyeyi süzgece alıp sudan geçirelim.
  2. Kuş başı doğranmış etimizi yağsız güzelce ısınmış tencere de 2 dk rengi dönene kadar karıştırarak kavuralım
  3. ondan sonrasında üzerine biraz su ekleyip haşlayalım.
  4. Haşlanan eti süzgece alalım.
  5. ondan sonrasında tencereye yemeklik doğranmış soğan ve minik doğranmış biberleri alıp yağını ekleyelim kavuralım.
  6. Soğanlar kavrulunca salçasını ekleyip karıştıralım.
  7. Üzerine fasulye ve eti ekleyip bir daha şu biçimde bir karıştırdıktan daha sonra tuzunu pul biberini ekleyelim ve üzerini geçecek kadar sıcak su ekleyelim.
  8. sonrasındasında kaynayana kadar altı açık kaynadıktan daha sonra kısık ateşte fasulyeler pişene kadar yemeğimizi ortada denetim ederek pişirelim.
  9. Afiyet olsun
    ❤
    ❤
    Fasulyeyi haşlamadım evet zira şeker fasulye kullandım başka fasulyelere bakılırsa bir tık daha çabuk pişiyor, ayrıyeten ağır ağır pişirmeyi seviyorum zira yemeğin daha lezzetli olduğunu düşünüyorum bu yüzden haşlama yapmadım dilerseniz haşlayabilirsiniz tabi ki ve eti haşladıktan daha sonra süzgece alıp üzerinden çok az su geçiriyorum ki kahve rengi suyunu yemeğe geçirmesin ve rengi bozarmasın bunu anlatıma yazmadım lakin burdan belirtmek istedim tercih sizin tabi ister sudan geçirin ister direkt kullanın ????.