“Erkek”in TikTok'a “Ben pislik miyim?” demesi üzerine bekleme odasında tartışma çıktı.

Smug

Active member
Genç bir kadın Reddit'te yaşadığı tuhaf deneyimden şikayet ediyor. Milyonlarca kişinin kullandığı platformda kullandığı isimle “Sere_nAy”, ağır bronşit şikayetiyle aile hekimine gittiğini yazıyor. Bekleme salonunda koltuğa oturdu.

Diğer hasta TikTok Haberları izlediğini söylüyor

Felaket orada başladı. Kadın şöyle yazıyor: “Genç bir adam yanıma oturuyor ve cep telefonunu alıyor. Tiktok açılıyor ve birbiri ardına Tiktok sesinin olduğu Haberlar izleniyor.” Bunu herkes duyabiliyordu.

Videonun hayranı, kadının erkeğin sesi kapatması yönündeki talebinin başlangıçta dikkate alındığını, “otomatik bir süreç” olduğunu açıkladı. On dakika sonra ses tekrar açıldı. Şöyle yazıyor: “Ses ya metin içeren Haberlarda daha yüksek hale getiriliyor ve sonraki Tiktok sesleri için tekrar daha sessiz hale getiriliyor.”

Bekleme odasındaki tartışma kadını tedirgin etti

Reddit kullanıcısı daha sonra “genç adama” sesin otomatik olarak açılıp açılmadığını sordu ve sitemkar bir bakışla karşılaştı. Bir dahaki sefere Haber izlemek istediğinde kulaklık getirmesini tavsiye etti ancak dikkate alınmadı. Müzik kapalıydı ama kalabalık bekleme odasındaki diğer insanların tepkisi onu rahatsız etti.

Kadın şöyle yazıyor: “Aslında kimse beni cesaretlendirmedi, hatta yüzüme bile bakmadı.” Sanki olayı bozan tek kişi omuş gibi geliyor ona. Tepkisinden “aşırı huzursuz” olduğu için topluluğa şunu sordu: “Ben pislik miyim?”

Doğru davrandığı konusunda kadınla aynı fikirde. Reddit kullanıcılarının ağırlıklı görüşü, dolu bir bekleme odasında sakin davranmanız gerektiği yönünde. Genel olarak kamusal alanlarda yüksek sesli müzik duyulmamaktadır. Bir kullanıcı, “Sonuçta böyle bir şey için kulaklıklar var” diye yazıyor.