Ergin Ataman: ‘Shane Larkin’in durumu biraz önemli gözüküyor’

Sarr

Active member
EuroLeague’de Anadolu Efes, Panathinaikos’u konuk etti. Anadolu Efes’in 82-81’lik skorla kazandığı maç daha sonrası Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şöyle:

“Tüm boş şutları kaçırdık. Son topta Adrien soktu ve maçı kazandık. Turnikeleri, şutları, hepsini kaçırdık… Yeterli bir basketbol değildi lakin Adrien güç şutu soktu. Basketbol bu biçimde işte… Her şeyi kaçırdık bugün. Son topu soktuk.”

Ergin Ataman basın toplantısında ise şunları söylemiş oldu:

“Bilhassa ikinci yarıda her şeyi kaçırdık. Akabinde Adrien son topu soktu ve bu türlü kazandık. Bence taraftarlar haricinde kimse keyifli değil. Panathinaikos, tahminen de kazanmayı hak ettiği maçı kaybetti ve üzgün. Ben de memnun değilim. Özellikle hamlede yeterli bir basketbol oynamadık.”

Maç sonuyla alakalı gelen soruya ise Ergin Ataman: “İlk plan Moerman değildi. Micic’e içeriye penetre ettirmekti. Daha evvel 5 numaranın savunmacısıyla ikili oyun oynatıyorduk. Micic, adam değiştiklerinde bir türlü Evans’ı geçemedi. Daima şutla bitirmeye başladı. Plan, Micic’in Moerman ile ikili oynayıp içeri penetresiydi. Tibor’u aldık zira Dunston‘ın şut sorunu olduğu için onu köşeye koyduk. Çok yardım gelirse oradan Tibor’a verecekti. Gerçekten de o denli oldu fakat Tibor fazlaca net tutamadı topu. Moerman’a verdi, o denli kazandık.

Tibor’un üzerine Moerman’ın adamı gelince ona çevirdi ve düzgün bir iş yaptı. Ondan evvel attığımız yaklaşık 10 tane şut… Micic’in, Larkin’in hepsi epey daha kolay boş şutlardı lakin girmedi. Bu zordu fakat girdi, kazandık.”

Ataman, Shane Larkin ile ilgili gelen bir soruya da: “Larkin’in hayli önemli bir sakatlığı var. Barcelona maçından daha sonra 2 lig maçında da oynatamadık sakatlığından dolayı. Maçın son 3 dakikasında daha önemli bir sakatlık yaşadığını söylemiş oldu ve kendisi çıkmak istedi. Bu gece MR’a girecek. Umarım yan bağlarında bir eza yoktur. Orada önemli bir hassasiyeti var. James Anderson da maça başladı ve 3. dakikadan daha sonra kas yırtılması olduğunu belirttiler. Bu dönem maalesef bunları hayli yaşıyoruz. Lakin her kadroda bu kahırlar var, bunları mazeret olarak kullanamayız. Biz bu kaçırdığımız şutları soksak sakatlıkların bir şeyi kalmayacak. Larkin’in durumu biraz önemli gözüküyor. Yoksa maçın sonunda ne ben onu çıkartırdım ne de o çıkmak isterdi.”