Erdoğan’ın kuzeninden TRT Ana Haber sunucusuna istifa daveti

Vitra

New member
Erdoğan’ın kuzeninden TRT Ana Haber sunucusuna istifa daveti Veyis Ateş, Sedat Peker’in “Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 Milyon Euro istedi” savlarının akabinde birinci kere Halk TV ekranlarında konuştu.

Ateş’in Halk TV‘de İsmail Saymaz‘ın sorularını yanıtladığı programın akabinde toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er, TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede’nin Veyis Ateş üzere meslekten çekilmesi gerektiğini bildiren bir twit attı.
Er paylaşımında: “Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Başkaları de bir an evvel birebir şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler tertip, birebir vakitte SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den çabucak çekilmelidir.” Sözlerine yer verdi.

Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu.
Öbürleri de bir an evvel tıpkı şeyi yapmalıdır.
Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler nizam, tıpkı vakitte SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum.
TRT Ana Haber’den çabucak çekilmelidir.

— CNGZER (@CNGZER) June 18, 2021

Bunun üzerine TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede hakkındaki tezlere twitter’dan karşılık verdi.
Dede: “Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız.

Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, tıpkı vakitte ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana karşın kaybetmiş olman benim cürmüm değil.
Sen çok imkana karşın, pek hayli meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana karşın kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla hafriyata kazıya gelmişim. Senin kaygısının ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil”
dedi.

Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız.

1) Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, tıpkı vakitte ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana karşın kaybetmiş olman benim kabahatim değil.

— ERSOY DEDE (@ersoydede) June 18, 2021