Erdoğan’a hakaretten gözaltına alınmıştı, köyünde atağa uğradı

Vitra

New member
Erdoğan’a hakaretten gözaltına alınmıştı, köyünde atağa uğradı Haziran ayında toplumsal medyada yayın yapan bir kanalda yayımlanan sokak röportajında iktisadın makûs gidişinden, artırımlardan, ikili maaş alan bürokratlardan dolayı AKP’yi eleştirip isyan eden Mehmet Ali Sancaktutan, röportajın yayımlanmasının akabinde ‘Cumhurbaşkanı’na hakaretten’ gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzere kendisinin de Güneysulu olduğunu ve yalnızca ekonomiyi eleştirdiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmediğini lisana getiren Sancaktutan, sözü alındıktan daha sonra özgür bırakıldı.

Tehdit edildiğini söylemişti

Hür kaldıktan daha sonra ömrünü devam ettirdiği Güneysu’nun Selamet köyüne giden Sancaktutan, toplumsal medyadan tehdit edildiğini ve köylülerin kendisini köyde istemediklerini ileri sürdü. Birebir köyde yaşadığı ve bir akrabalığının olmadığını belirttiği Rahmi Sancaktutan isimli kişinin kendisine hakaret ettiğini belirterek şikayet etti ve hakkında uzaklaştırma sonucu aldırmıştı.

Kendisine ve ailesine gelecek rastgele bir ziyan yahut hücumdan AKP’lileri sorumlu olacağını ileri sürmüştü.

Köyde akına uğradı

Güneysu ilçesinin Selamet köyünde yaşayan Muhammet Ali Sancaktutan, argümanlara bakılırsa yaptığı bu tenkitlerden dolayı köylüler ile tartıştı. Tartışmanın hengameye dönmesi üzerine de köylüler Sancaktutan’a saldırıp darp ederek hastanelik etti.

Mehmet Ali Sancaktutan atağın akabinde karakola giderek şikayette bulundu.
Verdiği dilekçede; “Her vakit çay içtiğim ocağa gittiğimde daha evvel bana ettiği hakaretlerden dolayı hakkında uzaklaştırma sonucu aldırdığım Rahmi Sancaktutan’ın orada olduğunu gördüm. niye hala hakaretlere devam ettiğini sorup, kendisiyle komşu olduğumuzu söylemiş oldum. Rahmi Sancaktutan beni iterek küfür etti. çabucak sonrasında o ve yanındaki öbür şahıslar beni darp etti” dedi.