Eda Işık Kaplan’ın intiharına ait gözaltına alınıp özgür bırakılan Yusuf G.’nin tabiri ortaya çıktı

Vitra

New member
Eda Işık Kaplan’ın intiharına ait gözaltına alınıp özgür bırakılan Yusuf G.’nin tabiri ortaya çıktı Eda Parıltı Kaplan’ın intiharıyla ilgili gözaltına alınan Yusuf G. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafınca ‘nitelikli cinsel taarruz hatası’ndan konutu terk etmeme isimli denetim kuralıyla özgür bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz ederken, Yusuf G.’nin tabiri ortaya çıktı.

Suçlamaları reddeden Yusuf G., Eda Parıltı Kaplan ile toplumsal medya üzerinden tanıştığını ve zorla elini bile tutmadığını argüman etti. Yusuf G. savunmasında şunları söylemiş oldu:

“Ben yüklenen kabahatle ilgili olarak kollukta ve savcılıkta tabir vermiştim. Motamot yine ederim, olayla uzaktan yakından alakam yoktur. Kendisiyle tanıştığım platform Tinder’dır. Bütün kamera kayıtları da ortadadır. En son yerde ‘beni meskenine götür’ dedi. Kız yetimhanede yetişmiş birisidir. Ben kendisinin elini bile zorla tutmadım. Mehmet ile yaşadığı hadisede ben katiyetle yoktum. Whatsapp yazışmaları var. Ben olayı duyunca avukatımla teslim oldum.

Arandığım anda direk geldim. Yalnızca babam ile yaşıyorum. Kendisi de rahatsızdır, esasen bende kalacağının ses kaydı var, kendisi bana söylemiş oldu. Sabaha kadar yanımdasın usulü konuşmalar yanıma gelmedilk evvel var. Yanıma farklı bir gayeyle gelmedi. Yerden birlikte çıktık. Yere girerken el ele girdik. Tüm savunmam bundan ibarettir. Ekleyecek bir konu yoktur, hür bırakılmayı talep ederim.”