Eberl'in FC Bayern'e transferi yaklaşıyor

Smug

Active member
Max Eberl'in FC Bayern Münih'in yeni spor direktörü olarak imzalanması yaklaşıyor. Denetleme kurulu başkanı Herbert Hainer, Cumartesi akşamı Alman futbol rekoru şampiyonunun Eberl'in eski kulübü RB Leipzig'e karşı kazandığı 2-1 galibiyetin ardından bu personeli onaylamadı. Ancak CEO Jan-Christian Dreesen gibi onun açıklamaları da beklenen karar konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmadı.

“Yeniden sportif direktör aradığımızı erkenden duyurmuştuk. Ve şimdi bunu Pazartesi günü tartışacağız. Karar verdiğimizde sizi de bilgilendireceğiz” dedi Hainer, Allianz Arena'da. Hafta başında FC Bayern'in denetim kurulu toplanır ve yönetim kurulu üyelerinin atanmasına karar verir. Başkan Hainer, sporun kulüpte “ön sırada” olduğunu söyledi: “Ve bunun için yönetim kurulunda spordan sorumlu birinin olması gerekir.”

“Gelecek hafta yeni bir sportif direktörümüz olacak”

Mayıs ayında Oliver Kahn'ın yerine CEO olarak gelen Dreesen, yönetim kurulunda Hasan Salihamidzic'in yerine yeni bir meslektaşının gelmesini bekliyor. Cumartesi akşamı Dreesen, “Eğer işler hepimizin düşündüğü gibi çıkarsa, gelecek hafta yeni bir sportif direktörümüz olacak” dedi. “Yönetimde daha fazla yeterlilik ve kalite” temelde yalnızca iyi olabilir. 56 yaşındaki futbolcu, “Takım olarak birlikte çok şey başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Eberl'in kararlılığı uzun zamandır ortadaydı. DPA'nın edindiği bilgilere göre FC Bayern ve RB Leipzig, transfer ücreti de dahil olmak üzere bir süreliğine anlaşmaya vardı. Beş milyon euronun altında olması lazım. Eberl, Münih'te spor direktörü Christoph Freund ile çalışacaktı. Cumartesi akşamı Freund, “Henüz o kadar uzak değil” dedi. “Eğer bu gerçekleşirse, ekip olarak birlikte iyi çalışacağız.”

Freund, Eberl ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyor

Temel olarak Eberl hakkında soru sorulduğunda Freund şunları söyledi: “Çok tecrübeli bir adam, iyi bir adam. Eğer durum buysa, sizinle çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Leipzig, Eylül ayının sonunda FC Bayern'e karşı oynayacağı önemli maç öncesinde Eberl ile yollarını ayırmıştı. RB patronlarının bakış açısına göre bunun nedeni, Eberl'in Leipzig'e olan bağlılığının olmamasıydı. 50 yaşındaki oyuncu daha önce uzun yıllar Borussia Mönchengladbach'ta başarılı bir şekilde çalışmıştı.