e-Devlet üzerinden abonelik iptali (fesih başvurusu) nasıl yapılır?

Kar14

New member
BTK, 26 Ekim 2020 tarihinde abonelik iptal süreçlerini e-Devlet kapısına taşıdı. Abonelik iptal başvurusu o tarihten beri e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Abonelik fesih sürecinin sabit, taşınabilir telefon, internet ve kablo TV abonelikleri iptali ile hudutlu olduğu sanılıyor lakin değil. Digiturk, Dsmart, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone üzere internet ve irtibat hizmeti alınan firmaların yanı sıra su, elektrik, doğalgaz üzere zarurî aboneliklerin iptal süreçleri de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Siz de devlet dairesine gitmeden, faks ve dilekçe ile uğraşmadan, e-Devlet üzerinden abonelik iptali nasıl yapılır? merak ediyorsanız, işte adım adım e-Devletten abonelik iptali:

e-Devlet internet abonelik iptali (TTNET/Türk Telekom)
🌐

TTNET internet abonelik iptali
, e-Devlet sistemi üzerinden müracaat yapılarak sağlanabiliyor.

e-Devlet Kapısı üzerinden abonelik fesih başvurusu sayfasına girilerek, listelenen aboneliklerden Türk Telekom’u seçmek suretiyle (TTNET) internet abonelik iptali için süreçler başlatılabiliyor. e-Devlet internet aboneliği iptali için aşağıdaki adımları izleyin:

1. e-Devlet sistemine giriş yapın.
  2. TTNET abonelik fesih başvurusu sayfasına gidin.
  3. Abonelikleriniz içinde TTNET’i bulun ve “Abonelik Sorgula”ya tıklayın.
  4. İnternet aboneliği ayrıntılarınız çıkacaktır. (Taahhüt bitiş müddeti dahil)
  5. Türk Telekom internet abonelik iptali için “Fesih Başvurusu Yap”a tıklayın.
  6. Kutucuğu onaylayıp Devam’a tıklayın.
  7. Kimlik doğrulama adımında, TC. kimlik kartını seçip istenen ayrıntıları girin.
  8. Fesih müracaat sebebi sayfasında, interneti kapatma münasebetinizi belirtin.
  9. Örnek fesih müracaat dilekçesini bilgisayarınıza indirin, doldurun ve yükleyin.
  10. Başvur butonuna tıklayarak internet aboneliği kapatma sürecini tamamlayın.
e-Devlet abonelik iptali Turkcell Superonline
🌐

Turkcell Superonline abonelik iptali e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Turkcell internet aboneliği iptal etme süreci, abonelik fesih başvurusu sayfasından süratlice yapılabiliyor.

Superonline aboneliği iptali için gerekli evraklar de e-Devlet üzerinden sunuluyor. E-Devletten Superonline iptali nasıl yapılır? adım adım bakılırsalim:

1. e-Devlet sistemine giriş yapın.
  2. Firmalar sayfasına geçin.
  3. Telekomünikasyon’a tıklayın.
  4. Firma listesinde “Turkcell Superonline”ı seçin.
  5. Abonelik fesih başvurusu linkine tıklayarak daha sonraki adıma geçin.
  6. Yeni Fesih Başvurusu’na tıklayın.
  7. Fesih başvurusu yap ile devam edin.
  8. Gerekli abonelik iptal evraklarını yükleyerek müracaatınızı tamamlayın.
e-Devlet Digiturk iptali
📺

Digiturk üyelik iptali
e-Devlet üzerinden son derece kolay hale geldi. Digiturk’ü aramaya gerek kalmadan, faks çekme, dilekçe arama ıstırabını yaşamadan birkaç sıradan adımla e-Devletten Digiturk abonelik fesih (iptal) süreci başlatılabiliyor.

e-Devlet üzerinden abonelik iptali Digiturk özelinde nasıl oluyor bakılırsalim:

1. e-Devlet sitesine girin ve “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  2. TC. kimlik numaranızı ve şifrenizi girin.
  3. Abonelik fesih başvurusu Digiturk sayfasını açın.
  4. Listelenen işletmeler içinden Digiturk’ü bulun ve “Abonelik Sorgula”ya tıklayın.
  5. İnternet bankacılığına giriş yaparak kimlik doğrulama adımını kolaylıkla geçin.
  6. Digiturk abonelik ayrıntılarınız çıkacak.
  7. Fesih Başvurusu butonuna tıklayın.
  8. İptal müracaat formunu doldurup göndererek, Digiturk üyelik iptal sürecini başlatın.
e-Devlet abonelik iptali Dsmart
🖥

e-Devlet üzerinden d’smart abonelik iptali
zahmetsizce yapılabiliyor.

D-Smart müşteri hizmetlerine ulaşmak için uzun müddet beklemek yahut D-Smart abonelik iptal dilekçesi nereye gönderilecek? karşılığını aramak yerine, e-Devlet sistemine giriş yaparak D-Smart aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. e-Devletten d-smart abonelik nasıl iptal edilir adım adım bakılırsalim:

1. e-Devlet’e giriş yapın.
  2. Arama kutucuğuna “Dsmart abonelik fesih” yazın.
  3. Abonelik fesih başvurusu D-Smart sayfası açılacak.
  4. Yeni Fesih Başvurusu butonuna tıklayın.
  5. Fesih Müracaat Yap”a tıklayın.
  6. Dilekçenizi sisteme yükleyerek, Dsmart üyelik iptali sürecini tamamlayın.
e-Devlet Kablo TV iptali
🔌

Kablo TV aboneliği nasıl iptal edilir? Türksat fesih süreçleri sayfasında belirtilenin bilakis (faks çekme, dilekçe verme) e-Devlet sistemleri üzerinden kabloTV aboneliğinizin iptalini sağlayabilirsiniz. Kablo TV abonelik iptali sürecini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. e Devlet’e girin.
  2. Firmalar’a akabinde Telekomünikasyon’a tıklayın.
  3. Firma listesinden “Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ”yi seçin.
  4. Abonelik fesih başvurusu linkine tıklayın.
  5. Sağ üst köşede Yeni fesih başvurusu butonuna tıklayın.
  6. Fesih Müracaat Yap’a tıklayarak ilerleyin.
  7. Sizden istenen belgeyi sisteme yükleyerek, Kablo TV iptali sürecini tamamlayın.
e-Devlet Turkcell çizgi iptali
📱

e-Devlet sınır iptali
olur mu? Evet, Turkcell çizgi iptali e-Devlet üzerinden süratli bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Turkcell çizgi kapama için müşteri hizmetlerine ulaşmanız yahut mağazaya gitmeniz gerekmiyor.

Turkcell çizgimi kapatmak istiyorum ne yapmalıyım? diye soruyorsanız, yapacağınız şey pek sıradan; Abonelik fesih başvurusu e-Devlet sayfası üzerinden çizgi iptal müracaatınızı firmaya iletmek. Turkcell abonelik iptali e-Devlet üzerinden nasıl yapılıyor? nazaranlim:

1. e-Devlet Kapısı’na giriş yapın.
  2. Arama kutucuğuna “Turkcell” yazıp “Abonelik fesih başvurusu” linkine tıklayın.
  3. Kimliğimi artık doğrula butonuna tıklayın.
  4. İnternet bankacılığı seçeneğiyle kimlik doğrulama adımını kolay kolay geçin.
  5. İptal ettirmek istediğiniz çizgisi seçin.
  6. Fesih başvurusu yap butonuna tıklayın.
  7. Fesih müracaat sebebinizi belirtin. (Açılır listeden seçiminizi yapın)
  8. E-Devlet abonelik fesih dokümanı belgesini indirip imzalayıp sisteme yükleyin.
  9. Yönergeleri takip ederek e-Devlet üzerinden Turkcell sınır kapatma sürecini tamamlayın.
e-Devlet Vodafone çizgi iptali
📲

e-Devlet üzerinden çizgi iptali gerçekleştirmek mümkün. Vodafone faturalı çizgi iptali süreçleri, eDevlet sistemleri aracılığıyla birkaç sıradan adımda tamamlanıyor.

Hat kapatma için Vodafone müşteri hizmetleriyle uzun vadeli konuşma yapmanız yahut bir Vodafone bayisine gitmeniz gerekmiyor. eDevletten Vodafone çizgi iptali nasıl yapılır? adım adım ilerleyelim:

1. turkiye.gov.tr adresine giriş yapın.
  2. Arama kutucuğuna “Vodafone” yazın.
  3. Abonelik fesih başvurusu linkine tıklayın.
  4. Kimliğimi artık doğrula butonuna tıklayın.
  5. İnternet bankacılığına giriş yaparak kimlik doğrulama adımını geçin.
  6. İptalini sağlamak istediğiniz çizgisi seçin.
  7. Fesih başvurusu yap butonuna tıklayın.
  8. Açılır listeden fesih müracaat sebebinizi belirtin.
  9. Vodafone sınır iptali dilekçe örneği evrakını bilgisayara indirip imzalayıp sisteme yükleyin.
  10. Yönergeleri takip ederek e-Devlet üzerinden Vodafone sınır kapatma sürecini tamamlayın.
E-devlet abonelik kapatılır mı? Evet, eDevlet üzerinden internet aboneliği, Digiturk ve Dsmart aboneliği, sınır iptali süreci son derece zahmetsiz, kolay ve de inançlı. Pekala, elektrik su aboneliği internetten iptal edilir mi? Evet, e-Devlet elektronik, su ve doğalgaz abonelik iptali sürecini de internetten kolaylıkla yapmanıza müsaade veriyor. Örneğin; su abonelik iptali için belediyeye gitmenize hiç gerek yok; e-Devlet üzerinden su aboneliğinizi süratlice iptal ettirebilirsiniz.

e-Devlet su abonelik iptali
💦

İSKİ, İZSU, ASKİ, hangi belediye olduğu fark etmeksizin su aboneliğini iptal ettirmek e-Devlet üzerinden hayli kolay.

Belediyeye gitmeden, ister bilgisayardan ister telefonunuzdan su abonelik iptali sürecini başlatabilirsiniz. İşte adım adım e-Devletten su abonelik iptali:

1. e-Devlet sitesine gidin ve TC kimlik numaranızla şifrenizi yazarak giriş yapın.
  2. Belediyeler’e girin.
  3. Bulunduğunuz kenti seçin ve Görüntüle’ye tıklayın.
  4. Yerel hizmet kurumları kısmında “Su ve kanalizasyon yönetimi yahut genel müdürlüğü” bulun.
  5. Abonelik mukavele fesih başvurusu linkine tıklayın.
  6. Yeni Müracaat butonuna tıklayın.
  7. Abone numaranızı ve adresinizi denetim edip, Fesih Başvurusu butonuna tıklayın.
  8. Yönergeleri takip ederek su abonelik iptali müracaatınızı tamamlayın.
e-Devlet elektrik abonelik iptali
⚡

BEDAŞ, GDZ Elektrik, Başşehir EDAŞ, Enerjisa, hangi elektrik dağıtım şirketi olduğu fark etmeksizin, elektrik abonelik iptali e-Devletten yapılabiliyor.

Elektrik dağıtım şirketlerinin belirttiğinin tersine, abonelik sonlandırma için süreçlerini gerçekleştirmek e-Devlet üzerinden epeyce daha süratli, kolay ve inançlı. e-Devlet üzerinden elektrik abonelik iptali nasıl yapılır? nazaranlim:

1. Bilgisayardan yahut telefondan turkiye.gov.tr adresine girin.
  2. TC kimlik numaranızla şifrenizi yazarak e-Devlet’e giriş yapın.
  3. Firmalar’a girin.
  4. Elektrik’i seçin.
  5. Bulunduğunuz kenti seçin ve Görüntüle’ye tıklayın.
  6. Firma listesi sayfasında elektrik hizmetini aldığınız firmayı seçin.
  7. Bireysel abonelik fesih başvurusu linkine tıklayın.
  8. Yeni Müracaat butonuna tıklayın.
  9. Abone numaranızı ve adresinizi denetim edip, Fesih Başvurusu butonuna tıklayın.
  10. Yönergeleri takip ederek elektrik abonelik iptali müracaatınızı tamamlayın.
e-Devlet doğalgaz abonelik iptali
🔥

Doğalgaz aboneliği internetten kapatılır mı? Evet, doğalgaz aboneliği iptali e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

İGDAŞ, İzmir Doğalgaz, AKSA, Başşehir Doğalgaz, hangisi olursa olsun doğalgaz abonelik iptali e-Devletten süratli bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. e-Devletten doğalgaz abonelik iptali nasıl yapılır? bakılırsalim:

1. Bilgisayardan yahut taşınabilir aygıtınızdan e-Devlet’e girin.
  2. TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Firmalar’a girin.
  4. Doğalgaz’ı seçin.
  5. Şehrinizi seçin ve Görüntüle’ye tıklayın.
  6. Firma listesi sayfasında doğalgaz hizmetini aldığınız firmayı seçin.
  7. Abonelik kontrat feshi başvurusu linkine tıklayın.
  8. Yeni Müracaat butonuna tıklayın.
  9. Abone numaranızı ve adresinizi denetim edin ve Fesih Başvurusu butonuna tıklayın.
  10. Yönergeleri takip ederek doğalgaz abonelik iptali sürecini tamamlayın.
e-Devlet abonelik iptali kaç gün sürer
🗓

Abonelik iptal müracaatınızı eksiksiz ilettiyseniz, 24 saat ortasında hizmete ait fiyatlandırma durduruluyor ve hizmet kısıtlanabiliyor yahut durdurulabiliyor. İptal süreci 7 gün içerisinde gerçekleştiriliyor.

e-Devlet abonelik iptali cayma bedeli çıkar mı
🏷

Aboneliğiniz için 12 ay/24 ay taahhüt verdiyseniz, cayma bedeli çıkabilir. Cayma bedeli ne kadar çıkar? sorusunun karşılığını e-Devlet üzerinden alamazsınız. Cayma bedeli ölçüsünü abonelik iptal süreci başlatmış olduğunız firmanın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

e-Devlet abonelik iptali para iadesi ne vakit yapılır
⌛

e-Devlet üzerinden abonelik iptali yaptım, para iadesini ne vakit alırım? Bu sorunun cevabı abonelik hizmetini sonlandırdığınız firmaya bakılırsa değişiklik gösterir. Örneğin; Gediz Elektrik, abonelik iptali durumunda teminat bedeli iadesini en geç 5 iş günü arasında belirtilen IBAN numarasını yapıyor. Doğalgaz garanti bedeli iade müddeti azamî 15 gün. Su abonelik iptali para iadesi 3-5 gün ortasında ilgili IBAN adresine yapılıyor.

e-Devlet abonelik iptali ne vakit yapılır
🕣

e-Devlet üzerinden abonelik iptali sürecinin ne vakit yapılması gerekiyor? Ek fiyat ödememek için var ise taahhüt bitiş tarihinizi, fesih müracaatınızı yapmadan evvel denetim etmenizde yarar var. Abonelik iptali basamağında abonelik ayrıntıları içinde taahhüt bitiş mühleti de gösteriliyor.

Abonelik fesih evresinde kimlik doğrulama ekranıyla karşılaşabilirsiniz. Abonelik fesih başvurusu için, e-Devlet kapısına taşınabilir imza, elektronik imza, TC. kimlik kartı yahut internet bankacılığı üzerinden giriş yapılması gerekiyor. Fesih süreci, bir kontrat iptali olduğundan hem şahsi güvenlik tıpkı vakitte müracaatın size ilişkin olduğunun doğrulanabilmesi için e-Devlet şifresiyle giriş yapmak kâfi olmuyor; bu 4 formülden biriyle kimliğinizi doğrulatmanız gerekiyor.

Abonelik iptal süreci için dilekçe, form, faks vs. uğraşmanıza hiç gerek yok! 2020’de hizmete açılan e-Devlet abonelik iptali hizmeti ile ister telefondan ister bilgisayardan internet aboneliği, Digiturk – Dsmart aboneliği, sınır kapatma süreci ve hatta su, elektrik, doğalgaz abonelik iptali kolay bir şekide yapılabiliyor.