Duy Beni Dizisinin Berbat Adamı Konuştu! Şiddet İmgeleri İçin Bakın Ne Benzetme Yaptı? RTÜK Duymasın

Smug

Active member
Yayınlandığı birinci kısımda şiddet manzaralarından dolayı toplumsal medyada yankı uyandıran Duy Beni dizisi, okul zorbalığını ekranlara taşıdı. Gençlik dizileri içinde yer alan Duy Beni her hafta yayınlanan kısımları ile en epeyce konuşulanlar içinde giriyor. RTÜK’e dizi için şikayet rekoru kırılırken, dizinin oyuncularından birinci açıklama geldi. RTÜK baskısından dolayı final yapacağı argüman edilen dizi için bakın Alper Atak ne dedi?

DUY BENİ DİZİNDEN TENKİTLERE YANIT

Gençlik dizileri içinde kısa müddette en epey izlenen dizileri içinde giren Duy Beni dizisi her Perşembe günü Star TV ekranlarında izleyenlerin karşısında çıkıyor. Yayınlanan birinci kısmı ile toplumsal medyada gündem olan dizi, öpüşme sahneleri ve şiddet manzaraları ile birinci kısımda şikayet yağmuruna tutuldu. RTÜK’e en epey şikayet edilen diziler içinde girdi. Dizinin RTÜK’ten dolayı final yapacağı söylense de yeni kısımları yayınlanmaya devam ediyor.

DİZİNİN MAKUS ADAMI SÜLEYMAN’DAN ŞİDDET YORUMU

Milliyet’in haberine nazaran;Yeni yıldız isimlerin yer aldığı dizi de oyuncularda kısa müddette dikkat çekmeye başladı. Dizi de berbat adamı Süleyman karakterini oynayan Alper Atak, kendisine gelen berbat tenkitler için farklı bir benzetme yaptı. Çok fazla makus ileti aldığını lisana getiren Atak, şiddet imajları için, “yaşamın içerisinde olan zorbalığın olmadığı hiç bir yer yok. Biz de hayatın içerisinde olmayan hiç bir mevzuyu işlemiyoruz. ömrün ortasında olan mevzuları işliyoruz. Makus örnek olacağımızı düşünmüyorum.” yorumunda bulundu.

EROL TAŞ BENZETMESİ

Eski Yeşilçam ustası Erol Taş üzerinden örnek veren Atak, “Benimki de Erol Taş gerçeği. Orta ara tatlı yansılar oluyor. Olağan karşılıyoruz artık. İzleyici karakterle bağ kuruyor. Seviyor yahut sevmiyor” diye konuştu.

DUY BENİ FİNAL YAPACAK MI?

Başrollerinde Berk Hakman ve Rabia Soytürk’ün oynadığı dizi de öteki oyuncularında yıldızı parladı. Kısa müddette izlenme rekorları kıran dizi okullardaki akran zorbalığını ekranlara yansıtmaya devam ediyor. Dizinin takımında fazlaca sayıda kesime giren yeni yıldız oyuncular var. Her Perşembe izleyici karşısında çıkan dizinin final yapıp yapmayacağı ise merak edilenler içinde.