Düşen satışlar ve kırmızı rakamlarla robot süpürge şirketi iRobot

Smug

Active member
iRobot'un Pazartesi günü ABD borsasının kapanmasının ardından açıkladığı gibi, geçen yıl gelir yaklaşık dörtte bir düşüşle 890,6 milyon dolara geriledi. Düşüş özellikle ABD iç piyasasında yüzde 30 ile güçlü oldu.

Sonuç olarak iRobot yılı 304,7 milyon dolar zararla kapattı. Zaten 2022'de 286 milyon dolarlık kırmızı rakamlar vardı. Ayrıca cari yıl için

Bazıları daha ucuz olan rakiplerine karşı daha iyi rekabet edebilmek için iRobot, Amazon tarafından satın alınmak istedi. Ancak Ağustos 2022'de varılan anlaşma, Avrupalı rekabet gözlemcilerinin direnişi nedeniyle Ocak ayında başarısızlıkla sonuçlandı. AB Komisyonu, Amazon'un iRobot'un ticaret platformundaki rakiplerini engelleme riski olduğunu gördü. Devralma çöktükten sonra iRobot, işgücünün yüzde 31'ini oluşturan 350 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Uzun süredir patron olan Colin Angle emekli oldu.

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.