Doğum sırasında düşürüldüğü argüman edilen Azra bebek, ömür savaşı veriyor

Vitra

New member
Doğum sırasında düşürüldüğü argüman edilen Azra bebek, ömür savaşı veriyor Adana’da yaşayan Mukadderat Şahin’in 29 Haziran günü özel bir hastanede dünyaya getirdiği kız bebek, kundaklanıp ailesine teslim edildi. Bebeğin başında 4 santimetrelik açık yara nazarann ailesi, durumu hemşirelere bildirdi. Aileden alınan bebek, çabucak yenidoğan ağır bakıma alındı. Beyin kanaması teşhisi konulan bebek, tedaviye alındı. Ailenin isteği üzerine bebek, öbür bir özel hastaneye sevk edildi. Hayati tehlikesi bulunan bebeğin kafatasında darbeye bağlı olarak kırık olduğu ortaya çıktı. Azra ismini verdikleri bebeklerinin doğum sırasında düşürüldüğünü öne süren aile, hastane ve ilgiler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na hata duyurusunda bulundu.

‘Kucağıma alamadım’

Doğumdan daha sonra bebeğinin kucağına verilmeden tez edilerek aile yakınlarına gdolayıldüğünü belirten Yazgı Şahin, “Bebeğim yıkanıp giydirilirken morardığını gördüm. O an bir şey olduğunu hissettim. ‘Bebeğimin niye morardı?’ diye sorduğumda, olağan doğumda olağan şeyler olduğunu söylemiş olduler. Ben hala ameliyattayken çocuğumu alıp aileme götürdüler. Ben çocuğumu kucağıma dahi alamadım” dedi.

‘Çocuğum düşürüldü’

Eşinin doğum sırasında vilayet haricinde olduğu anlatan Şahin, görümcesinin eşine anlık olarak fotoğraflar attığını belirterek, “Görümcem, fotoğraf çekmek için şapkasını çıkarttığında başında kan gorerek hemşireyi çağırmış. Hemşire ‘bir şey yok’ diyerek bebeği alıp apar topar yenidoğan servisine çıkartmış. Çocuğumun düşürüldüğünü düşünüyorum. Ne olduysa o anda oldu. Hekimime durumunu sorduğumda yalnızca bir çizikten ibaret olduğunu söylemiş oldu. Şu anda çocuğumun kafatasında kırık var. Beyin kanaması geçirmiş” diye konuştu.

‘Ödemeyi iade etmeyi teklif ettiler’

Baba Yavuz Şahin, bebeğinin fotoğraflarını gördükten daha sonra kendisini makus hissettiğini belirterek, “Olayın üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Hastaneye yaptığımız ödemeyi geri iade etmeyi teklif ettiler. Biz de kabul etmeyerek çocuğumuzu öbür bir hastaneye götürdük. Şikayetçi olmamızı istemediler. Çocuğumuzu öteki hastaneye götürdüğümüzde kafatasında kırık olduğu ortaya çıktı. Çocuğumun başındaki yarayı hala kabul etmeyip ‘normal’ olduğunu argüman ediyorlar” dedi.

‘Delilleri karartmaya çalışıyorlar’

Ailenin avukatı Tuğsan Güneş, olayın hayli üzücü olduğunu, hukuk gayretini sonuna kadar sürdüreceklerini söz ederek, “Şikayetçi olduk. Kanıtları karartmaya çalışıyorlar. Çocuğun kafatasında kırık olduğunu biz diğer hastanede öğreniyoruz. Savcılığımızın şikayetimiz doğrultusunda gerekeni yapacağından eminim” diye konuştu.

Savlarla ilgili soruşturma başlatılırken, hastane idaresi ise olayla ilgili açıklama yapmadı.