Diego Lugano’dan Fenerbahçe’nin yıldızına Alex benzetmesi! ‘Yeteneğini alana yansıttı’

Sarr

Active member
Galatasaray, Spor Toto Harika Lig’in 13’üncü haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Nef Stadyumu’ndaki derbiyi 90+4’üncü dakikada atılan golle sarı-lacivertliler kazandı. Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Diego Lugano çabanın akabinde beIN Sports’a konuştu. Lugano, Fenerbahçe’nin yıldızını Alex de Souza’ya benzetti. İşte Uruguaylı’nın çarpıcı açıklamaları…

BERKE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Fenerbahçe’de başarılı kurtarışlarıyla dev maça damga vuran Berke Özer, derbinin bitiş düdüğünün akabinde gözyaşlarına hakim olamadı. Genç eldiven yaptığı açıklamada “İki tane serum aldım. Ateşim vardı, hastaydım. Sırf bir gün idmana çıkarak derbide vazife aldım. Bu atmosferde olabilmek değerliydi. Buraya galibiyet için geldik ve aldık da. Çok şükür bu hayalimizi gerçekleştirdik” dedi.

CRESPO GOLDEN daha sonraKİ ANLARI ANLATTI

Harika Lig’in 13. haftasında deplasmanda Galatasaray’ı 2-1 mağlup eden Fenerbahçe’de galibiyet golünü atan Miguel Crespo, açıklamalarda bulundu. Deneyimli futbolcu, “Bu büyük kulüpteki birinci golümü attığım için epey memnunum. 3 puan bizim için epey kıymetliydi. Makûs sonuçlar alıyorduk. Âlâ çalışıyorduk. Bir gün bu sonuçların döneceğini biliyorduk. Çok kıymetli bir goldü. Çok sevindim. İçimdeki memnunluğu dışarı vurdum. Yapmamız gereken konsantrasyonu bozmadan bu biçimde devam etmek” sözlerini kullandı.

‘YETENEĞİNİ ALANA YANSITTI’

Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Diego Lugano maçın akabinde beIN Sports’ta şöyle konuştu: “Klas bir oyuncu olan Mesut Özil’in hakkını yemeyelim. Çok hoş bir gol attı. Fizikî olarak en üst düzeyde değil ancak yeteneğini alana yansıttı. Birtakım oyuncular için taktik değerli değil. Top gelir ve golünü atar. Mesut Özil işte bu biçimde bir oyuncu.”

‘ALEX BU TİP MAÇLARDA SAHNEYE ÇOK ÇIKTI’

“Alex de Souza bu tip maçlara sahneye epeyce çıktı. 2 defa dokunurdu ancak 1’i gol olurdu. Mesut Özil de bu biçimde bir oyuncu. Birinci yarıda İrfan Can Kahveci en güzeliydi Fenerbahçe’nin. Mesut Özil birinci yarıda bir defa oyuna girdi ve gol oldu. Onun burada olmasının ne kadar faydalı olduğunu da gördük.”

‘BECERİSİNİ ORTAYA KOYDU’

“İrfan Can Kahveci birinci yarı epey düzgündü. Fenerbahçe’nin en sıkıntı vakit içinderında tartısını koydu. Mental olarak grubunun en çok zorlandığı anlarda hayli düzgün bir pas attı, maharetini ortaya koydu ve asisti yaptı. 1 oyuncu kimi vakit ekibin bahtını değiştirir. Çok yorgun çıkmıştır maçtan. Kahramanlık sergiledi. Yeteneklerini müspet biçimde alana yansıttı.”

‘F.BAHÇE HAK ETTİĞİ BİR ZAFER ALDI’

“Ben kendimi epeyce düzgün hissediyorum. Çok memnunum. Fenerbahçe taraftarlarını tüm kalbimle selamlıyorum. Hepsi bu gece bu galibiyetin keyfini çıkarmalı. Bize epey büyük hürmet ve sevgi gösterdiler burada. Çok teşekkürler. Fenerbahçe hak ettiği bir zafer aldı. Keyfini sürmeliler.”

‘İYİ BİR TAKTİK SEÇMİŞ’

“İkinci kere bu stada geldim. İkisinde de kazandık. Lig için bu maç bir kırılma anıydı. Fenerbahçeli oyuncular akıl koydular oyuna. Teknik yönetici de âlâ bir taktik seçmiş. Gördüğünüz üzere golü atan Mesut Özil ve Miguel Crespo epey uygundu.”

‘BENCE FAUL YOKTU’

“Çok şadın. Galatasaray’ın golünde bence faul yoktu. daha sonrasında bir faul olabilir. Atılan Marcel Tisserand’ın konumunda da kırmızı kart yoktu. Hakemler iki kadroya da yanlışlar yaptılar. Sonuç haklı bir sonuçtu. Fenerbahçe için hayli değerliydi.”

‘HATADAN daha sonra BİR ÖBÜR KUSUR GELDİ’

“Bence de her vakit ceza alanı ortasında temas, kontak olur her vakit. Faul çalınacak bir temas olduğunu düşünmüyorum. Faul değildi. Öncesinde de faul yoktu ancak. Kırmızı kart olacak bir konum da değildi. Bir kusurdan daha sonra bir öbür kusur geldi.”

‘BÜYÜK HATAYDI’

“Maçtan evvel en değerli şey ruhlarını koymalarıydı. Biraz da o denli oldu. Fenerbahçe fazlaca fazla sorunlarla karşılaştı birinci yarıda. Galatasaray’ın golü geldi. Galatasaray oyunu genişleterek oynadı. Aslında 1-0’dan daha sonra Galatasaray boş alanlardan faydalanamadan birliktelik oldu. Galatasaray ikinci golü de atabilirdi. O kadar açılması da defansın büyük küsurdu.”

’10 PUANA BEDEL’

“Skor eşitlendi. Fenerbahçe maçı bırakmak istemedi. Teknik yönetici açısından büyük bir maçtı. Miguel Crespo ve Diego Rossi’nin ikili oyunu goldilk evvel epeyce oldukca uygundu. Diego Rossi fazlaca hayli süratli bir oyuncu. Onu durdurmakta zorluk çekeceklerini düşünmüştüm. Çok geç girdi. Erken girse daha epeyce sorun yaratabilirdi. bir daha de 1 asistle yaratıcılığını ortaya koydu. Bu galibiyet 3 değil 10 puana bedel Fenerbahçe için. Bu inanılmaz bir derbi.”