Denizlispor’da Mesut Bakkal’dan davet

Sarr

Active member
Kulübe döndükten daha sonra grubuyla çıktığı 2 lig maçından birliktelikle ayrılan deneyimli teknik adam, Denizlispor’un toplumsal medya hesaplarında yaptığı açıklamada, Altınordu maçının ligin en kritik maçlarından biri olduğunu belirterek, “Bu kuvvetli maçta en büyük gücümüz taraftarımız olacak. Tüm taraftarlarımızı tribünleri doldurarak gruba dayanak vermeye çağırıyorum” dedi.

bakılırsave geldikleri günden bu yana ağır bir tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini tabir eden Mesut Bakkal, “Çıktığımız maçlarda ligin en kuvvetli gruplarından Eyüpspor karşısında 2 farklı mağlup duruma düşmemize karşın epeyce güzel bir direnç göstererek alandan bir puanla ayrıldık. Akabinde Ziraat Türkiye Kupası’nda Harika Lig’in önderi Trabzonspora karşı başa baş bir oyun ortaya koyduk. Adanaspor maçında da düzgün uğraşla alandan puanla ayrılmayı başardık. Oyuncularımın çalışmasından ve ortaya koyduğu çabadan epey mutluyum. Her geçen gün üstüne katarak daha güzel oluyoruz” diye konuştu.

Ligde artık son 13 maçlık döneme girdiklerini ve her maçın farklı bir final niteliği taşıdığını belirten Bakkal, “Telafisi olmayan maçlar oynamaya başladık. Ligimizin hem tepesi hem orta bölgesi birebir vakitte düşme sınırında kıyasıya bir gayret yaşanıyor. Biz son 2 lig maçımızdan çıkardığımız 2 puanla üstümüzde yer alan gruplarla aramızdaki puan farkının açılmasını engelledik. Ligde üst üste alınacak 2-3 galibiyet yahut alınacak 2-3 yenilgi sıralamayı fazlaca değiştiriyor. O yüzden çok dikkatli olmak ve mümkün olduğu kadar puan kaybetmemek istiyoruz. Bilhassa iç alanda oynayacağımız maçları kesinlikle kazanmamız gerekiyor. Bu maçlardan birincisi olan Altınordu maçını kazanmaktan öteki bir fikrimiz yok. Bu maça da hayli yeterli hazırlanıyoruz. Oyuncularım kendilerinden istediklerimizi alana yansıtmak için azami gayret sarf ediyorlar. Bu da bizi hem sevindiriyor tıpkı vakitte umutlarımızı arttırıyor” dedi.

“BU GRUP TARAFTARIYLA MUVAFFAKİYETE ULAŞACAK”

bakılırsave geldiği birinci gün yaptığı açıklamada, taraftarların bir grubun en büyük gücü olduğunu söz ettiğini belirten Mesut Bakkal, “Ben Denizlisporda hem futbolcu tıpkı vakitte teknik adam olarak şampiyonluk sevinci hayatış, Denizlispor taraftarlarının bu başarılardaki tesirini görmüş ve birebir hayatış bir beşerim. Dolu tribünler karşısında bir oyuncunun neler yaşadığını, hangi psikoloji altında çaba ettiğini epey güzel bilirim. Bu yüzden geldiğim günden beri daima olarak tekrar ettiğim bir hususu bir daha hatırlatmak istiyorum. Bu kadro taraftarlarıyla muvaffakiyete ulaşacaktır” sözlerini kullandı.

Bakkal, kelamlarını şöyleki tamamladı: “Çünkü taraftar dayanağı olmadan muvaffakiyetin gelmesi mümkün değil. Denizli halkının, Denizlispor taraftarlarının bir evvelki periyotlarda grubu nasıl omuzlayarak muvaffakiyete taşıdığını epey gördük. Bulunduğumuz pozisyon, bir daha bu biçimde bir birlik birlikteliğe gereksinim duyduğumuz bir pozisyondur. Altınordu maçında taraftarlarımızı tribünleri doldurarak maçın son düdüğüne kadar grubumuzu desteklemelerini istiyorum. Biz onların gücüne nasıl güveniyorsak, onlar da bize inansınlar ve bizi yalnız bırakmasınlar. Gün geçmişe takılmak değil, birlik birliktelik içerisinde bu kuvvetli devirden hasarsız biçimde çıkma günüdür. Altınordu maçı saha içi ve tribünleri ile yeni bir periyodun başlangıcı olacaktır. Ben taraftarlarımıza inanıyor ve güveniyorum.”