Deniz Kolgu: Bursaspor’un bundan daha sonraki teknik yöneticisi 3 ya da 4 haftalık olamaz

Sarr

Active member
Spor Toto 1. Lig’in 18. haftasında Royal Hastanesi Bandırmaspor ile oynanacak maçın hazırlıkları için yapılan akşam idmanı öncesi Bursaspor Sportif Yöneticisi Deniz Kolgu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Deniz Kolgu, “Her iki taraf ismine güzel olsun. Kolay bir durum değil. Kısa vakitte bu işin içerisinden çıkmak için efor göstereceğiz. Kısa periyotta bir kadro icraatlar yapmamız gerekiyor. En kısa vakitte şu tabloyu lehimize çevirmek için uğraş vereceğim” sözlerini kullandı.

“Mustafa Er dinlenmek istedi”

Teknik Yönetici konusunda Mustafa Er’le görüştüklerini lisana getiren Deniz Kolgu, “Mustafa Er ile hem oyunculuğu periyodundan birebir vakitte teknik adamlığı periyodundan epeyce hoş bir dostluğumuz var. Lakin dost olmamız her şeyin olumlu olacağı manasına gelmez. Bursaspor için de son derece değerli bir kıymettir. Bu bedel doğrultusunda da kendisiyle birinci görüşmemi yaptım. Lakin bir devir daha dinleneceği konusunda bir bilgi aktarabilirim size. Onun haricinde teknik adam konusunda bu çabuk gelgitler futbol grubunun da açıkçası tertibini bozmuş ve oyuncuların olayın ortasında kalmasını mutlaka engellemiş durumda. Bursaspor’un bundan daha sonraki teknik yöneticisi 3 ya da 4 haftalık olamaz. Onu net söyleyeyim. Bursaspor için kritik olan bu dönemde benim son derece tezli olduğum bir husus var. Yükselme kümesi sınırı için 8-9 puan bu ligde kapanmayacak bir durum değil. Yalnızca kendi oyuncularımızın sahanın içine dönmesi lazım. Alana konsantre olmaları lazım. Biroldukça dış etkenden de oyuncularımı müdafaam lazım. Kısmet olursa yarın birinci maçımın kampını da tesiste değil bir otelde yapmayı düşünüyorum. Yalnızca oyuncu kümesiyle. Bu takım kısa vakitte yeni bir atak yapacak ve bu ligde kelam sahibi olacaktır” sözlerini kullandı.

“Bursaspor’un boşa harcayacağı tek kuruşu yok”

Bursaspor Sportif Yöneticisi Deniz Kolgu, şöyleki devam etti:

“Taraftarın içi rahat olsun. Bursaspor’a gelecek teknik adam bizimle birlikte Bursaspor’u hak ettiği yere taşıyacaktır. İvedi vereceğimiz karar kulübümüze maddi manevi külfet olabilir. Kıymetli teknik adamlarda görüşürsünüz, deneyimli teknik adamlardır, bakılırsav almak için hazırlardır lakin mali yapı buna ne kadar müsaade etmez. Bugün bu kulübün sokağa atacağı 25 kuruş parası yoktur. Bursaspor’un boşa harcayacağı bir para yok. İvedi edip farklı bir mali külfeti Bursaspor’un üzerine getirmeye gerek yok. Yarın kampta yeni teknik grubumuz ile oyuncularımızı tanıştırmak üzere bir uğraşım var.”

“Her oyuncumuz bizim için hayli değerli”

Kolgu, son olarak, “Yabancı transferler konusunda kontenjanımız dolu. Ben işe şuradan bakıyorum. Her oyuncunun gelirken de giderken de bir maaliyeti oluyor. Benim bulunduğum yerde Bursaspor bir transfer mezarı olamaz. Yerli transferler konusunda da bize yararı olabilecek, eksik olduğunu düşündüğüm bölgeler ile alakalı çalışmalar yapacağız. Transfer yetkisi bende. Menajeri olmayan oyuncuyu alma bahtınız yok. Bizim için oyuncuların fonksiyonelliği kıymetli. Futboldaki gerçek bu. Küresel futbol, temsilcisi olmayan oyuncuyu ortasında barındırmıyor. Bursaspor takımının bu ligde her vakit üst sıralar için oynayacağını savundum, savunuyorum. Yerli yabancı her oyuncumuz bizim için epey değerli” tabirlerini kullandı.