Dax yine tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Smug

Active member
Dax Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve Aralık ortasındaki eski rekorunu geride bıraktı. Almanya'nın önde gelen endeksi 17.003,54 puanla daha önce hiç olmadığı kadar yükseldi. En son yüzde 0,8 değer kazandı. Ancak rekor ondalık basamak meselesiydi: eski rekor 17.003,28 puandı.

Eski rekor yalnızca bir buçuk aylık

Haftanın sonunda, New York'tan gelen yönergeler, Dax'ın bir buçuk aylık rekorunu aşmasının arkasındaki itici güç olarak görüldü. Wall Street'in olumlu yönlendirmesi ve ABD teknoloji sektörünün güçlü rakamları sayesinde Alman borsası yükseldi. Önceki akşam teknoloji şirketleri Amazon ve Meta, ABD borsasının kapanmasının ardından güçlü rakamlarla yatırımcıları iyi bir havaya sokmuştu.

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.