Dax önemli ölçüde düştü, Rheinmetall yatırımcıları kâr ediyor

Smug

Active member
Dax Pazartesi günü 17.690 puandan işlem görmeye başlıyor. Bu, Cuma akşamına göre yüzde 0,7 yani 124 puanlık bir kayıp kaydettiği anlamına geliyor. Orta boy hisselerin MDax endeksi de sabah saatlerinde yüzde 0,7 civarında kayıpla 25.983 puandan işlem gördü. Euro Bölgesi'nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 yüzde 0,80 kayıpla 4921,35 puana geriledi.

ABD borsaları Cuma akşamı geç saatlerde açıkça kırmızı renkte olduğundan, aksilikler pek de şaşırtıcı değil. Örneğin teknoloji ağırlıklı Nasdaq yüzde 1,53 kaybetti.

Dax'ta en yüksek değer yüzde 2,2 civarında artışla Vonovia oldu. Sıralamanın en altında Infineon ve Rheinmetall yer aldı Her biri yaklaşık yüzde 2,8 kayıpla.

Hisse senedi piyasacıları bugün LEG Immobilien'den üç aylık rakamları bekliyor. ABD'de Oracle bu akşam kitaplarıyla ilgili bir fikir verecek.

Bitcoin 71.000 doların üzerine sıçradı ve rekor seviyeye ulaştı

Sabah saatlerinde kripto para birimi Bitcoin ilk kez 71.000 doların üzerine çıktı. Bu, mevcut yüksek trendin devam ettiği anlamına geliyor. Dünya çapındaki tüm Bitcoin'lerin toplam değeri şu anda neredeyse 1,4 trilyon dolara ulaşıyor.

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.