Damjan Djokovic: ‘Taraftarı gelmedilk evvel izledim’

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor olarak lige başlangıçtan fazla aldıkları makûs sonuçların kadroda özgüven kırılmasına niye olduğunu lisana getiren Djokovic, gidişatın uygun olduğunu ve toparlama sürecinde olduklarını kaydederek “Aslında epeyce da makus başlamamıştık ancak ondan sonrasında gelen puan kayıpları grubun kendine olan öz itimadını kaybettirdi biraz. daha sonrasında bir toparlama sürecine girdik lakin 2 maç üst üste hiç alamadık onunda eksikliğini hissettik. Şu anda bir toparlama sürecindeyiz daha düzgünüz, daha da güzele gideceğiz” dedi.

“Çok daha yeterli bir surece giriyoruz”
Hamza Hamzaoğlu’nun ekipte teknik yönetici olmasıyla birlikte çıkışa geçen Rizespor’un yeni heyeti bir kadro olduğu için güç günler atlattığını da kelamlarına ekleyen Djokovic “Her hocanın kendisine ilişkin bir usulü vardır. Her şey futbolcularına bir şeyler katmaya çalışır. Hocamızın da o denli. Dönem başından bu yana epey yeni bir oyuncu kuruldu. Onunda bir düşüncesini yaşadık. Bu tip durumlarda hoca değişikliğine gidiliyor. 1-2-3 hoca lakin ondan sonrasında ne oluyor, tüm oklar oyuncuların üzerine çevriliyor. Futbolcu olarak bizim de sorumluluk almamız gerekti. Yeni bir oyuncu gurubuyduk, herkes birbirine alışmaya çalışıyordu. O sürecin bence sonlarına geliyoruz. Çok daha güzel bir surece giriyoruz diye düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“Rize’de olmaktan mutluyum”
Korona virüs pandemisi ile bir arada Dünya’da uygulanan kısıtlamalar niçiniyle artık hiç bir ülkenin birbirinden farkının kalmadığını lisana getiren Djokovic, Rize’de olduğu için memnun olduğunu da kelamlarına ekleyerek “Daha önce bir karşılaştırma yapılıyordu Avrupa, Türkiye olarak. Son korona virüs pandemisi ile birlikte Avrupa’da yaşamak ile dünyanın rastgele bir yerinde yaşamak içinde epey bir fark kalmadı. Zira orada da kısıtlamalar var. Dünyanın her yerinde işler değişti. Romanya’dan geldim ve orada hava daha soğuktu. Burada hoş havanın tadını çıkartıyorum. Hakikaten burada hoş hava var ve o da bana yeterli hissettiriyor. Burada ki beşerler hakikaten geldiğim günden beri bana epey güzel davranıyorlar. Beşerler fazlaca sıcak kanlı. Çayın da tadını çıkarıyorum. Buranın fazla yağmurlu olduğunu söylüyorlar fakat ben 15 yıl Hollanda’da yaşadım. Orada da yağmurun nasıl yağdığını biliyorum. Bence burada yağmur Hollanda’dan daha fazla değil. O yüzden de Rize’de olmaktan mutluyum” formunda konuştu.

“Türk yemekleri epey hoş lakin tehlikeli”
Türk yemeklerini fazlaca lezzetli bulduğunu lakin sütlacı daha da epeyce beğendiğini lisana getiren Dokovic “Türk yemeklerini fazlaca beğeniyorum, hakikaten çok lezzetliler fakat sporla uğraşanlar için biraz tehlikeli. Çok yediriyor insanı fakat hangisi diye sorarsanız sütlacı tercih ederim” dedi.

“Rize’de olmaktan mutluyum”
‘Rize’ye futbolcu gelmiyor’ söylemi hakkında da konuşan başarılı oyuncu kendisine sorulması halinde herkese Rize’yi tercih etme konusunda fikir verecek kadar sevdiğini söz eden Djokovic “Futbolcuysanız bulunduğunuz yerin bahtınız olduğunu düşünüp tadını çıkarmaya, elinizden gelenin en güzelini yapmaya, en düzgün performansı göstermeye çalışırsınız. Gördüğüm şöyleki bir gerçek var; burası fazlaca istikrarlı bir kulüp. Çok hoş bir tesisi var, çalışanlarının hepsi epeyce sıcak kanlı, bizimle büsbütün ilgileniyorlar. Alanlarımız düzgün. Ben şu anda Türk futbolunun bir bireyiyim. Türkiye’de de hayli hoş statlar var. Gidiyoruz, hoş statlarda oynuyoruz. Ambiyans epey âlâ, seyirciler epey ateşli. Ben burada olmaktan memnunum, hiç kimseye de buraya gelmek sıkıntı, burada yaşamak sıkıntı demem. Ben beni arayıp Rize’ye geleyim mi diyen herkese de burayı tavsiye ederim. Hayat olarak da hiç bir zorluğumuz yok, ömür olarak da hayli uygun. Ben genel olarak şikayet edebileceğim hiçbir şey görmüyorum burada” formunda konuştu.

‘Taraftarı gelmedilk evvel izledim’
Rizespor taraftarını daha Rize’ye gelmedilk evvel toplumsal medyadan araştırarak izleme imkanı bulduğunu lisana getiren Djokovic, uygun sonuçlar aldıklarında stada daha fazla taraftar çekeceklerinin de farkında olduklarını tabir etti. Taraftara hak ettiği memnunluğu yaşatacaklarını lisana getiren Djokovic “Ben çok ateşli bir taraftarımız olduğunu biliyorum fakat tabi korona virüs sürecinden geçtik. Stada seyirci çekmek güç. Bilhassa son sıradaysanız seyirci zorlanıyor oraya gelmeye. Ben Rizespor’a gelemdilk evvel toplumsal medyada taraftarların görüntülerini izlemiştim. Stadı tam olarak doldurduklarında nasıl bir heyecan olduğunu görmüştüm, epey da hoşuma gitmişti. Ben istiyorum ki gelsinler. Bizim de tabi bu gelmelerini hak etmemiz gerekiyor. Biraz daha üst sıralara çıkarsak onları daha fazla stada çekeceğimizi düşünüyorum. bu biçimdece onlara hak ettiği memnunluğu da yaşatabiliriz” diye konuştu.

“Onlar da hayli istekli olacaklar”
Ligin 17. Haftasında karşılaşacakları Yeni Malatyaspor maçının da tahlilini yapan Djokovic, puana muhtaçlığı olan bir kadroya karşı oynayacaklarını kelamlarına ekleyerek “Biz konutta son 4 maçımızı da kazandık. Bu bizim açımızdan epeyce güzel bir şey ve devam ettirmemiz lazım. Şayet biz bu seriyi devam ettirebilirsek aslına bakarsanız bulunduğumuz yerden basitçe çıkabileceğiz. Oynayacağımız rakip Malatyaspor, onlarında acil puan ve puanlara muhtaçlıkları var, onlar da hayli istekli olacaklar. Son vakit içinderda fazlaca makûs sonuçlar alıyor birebir vakitte daha evvel burada çalıştığı için daha farklı bir motivasyonu olacaktır. Meskende oynadığımız başka maçlardan daha sıkıntı olacak. Zira birinci kez bizim kadar güç durumda olan bir rakip ile oynayacağız. Her iki grup için de final niteliğinde bir maç” dedi.