Cübbeli Ahmet: ‘Gökten taş yağacak’

Vitra

New member
Cübbeli Ahmet: ‘Gökten taş yağacak’ ‘Cübbeli Ahmet’ ismiyle bilinen, iktidara dayanağıyla bilinen İsmailağa Cemaati’nin önde gelen ismi Ahmet Mahmut Ünlü, LGBT+ kümeleri amaç gösteren açıklamalarda bulundu.

YouTube kanalında haftalık sohbetler yayınlayan Ahmet Mahmut Ünlü, epeyce sayıda yurttaşın ömrünü kaybetmesine yol açan sel ve yangın felaketlerinin niçinini “lezbiyenlik ve eşcinselliğe” bağladı.

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, Cübbeli konuşmasında “Lezbiyenlik ve eşcinsellik büyük yıkımlara ve toplu azgınlıklara niçiniyet verecek ‘kebair’ günahlardandır. Büyük günahlar silsilesinde gidiyoruz fakat burada epeyce değerli bir sıkıntı var.” diyen Ünlü, “Büyük günahlardan olmakla kalmıyor. Helak niçini. Helak yani yıkım. Yıkımlar oluyor. Meskenler, yuvalar, köyler, ilçeler, kentler yıkılıyor. Yanıyor, yakılıyor. Seller oluyor ve epeyce büyük tarumar yaşanıyor. Haydi o günahı yapıyor, haram olduğunu bilse o dinden çıkmaz. Pekala, sen ne yapıyorsun? Savunmaya geçiyorsun. Neyi savunuyorsun? İnsanların özel hayatlarıdır, istediğini yapabilir. İstediğini yapabilir, biz buna bir şey demiyoruz. esasen Allah adama özgürlük vermiş. Ama sen bu olağan midir, değil midir? Helal midir, haram mıdır? Bana nazaran istediğini yapsın. Hür olsun ne var helaldir, olağandır. Bu adamı kâfir eder” dedi.

“Maalesef şeriatla yönetilmediğinden…”

Konuşmasında, “Biz devlet değiliz hükumet değiliz, askerimiz yok polisimiz yok” diyen Ünlü, ülkenin laik tertibinden şikayet ederek “Bu memlekette şimdiki laik kanunlara bakılırsa Allah indinde haram olan şeyler helal, helal olan şeyler yasak. Maalesef şeriata göre yönetilmediğinden dolayı. Ancak ben ne yapayım? Kanun çıkaracak durumda olmadım hiçbir vakit. bu biçimde benim görevim doğruyu anlatmak” sözlerini kullandı.

Ünlü, konuşmasını toplumsal medya hesaplarından “Lezbiyenlik ve Eşcinsellik Olağan Görülmeye Başlanırsa Gerçek Mânâda Gökten Taş Yağacak ve Çok Zelzeleler Olacak!” tabirleriyle paylaştı.

Lezbiyenlik ve Eşcinsellik Olağan Görülmeye Başlanırsa Gerçek Mânâda Gökten Taş Yağacak ve Çok Zelzeleler Olacak! https://t.co/e5aCN0OCeo

— Cübbeli Ahmet Hoca (@c_ahmethoca) September 7, 2021