Cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı 2022’de birinci peşinde!

Sarr

Active member
Dünya Şampiyonu aerobik cimnastikçi, Redbull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı, DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Dünya şampiyonluğu başarısıyla Türk hanımının gücünü gösterdiği için hayli memnun olduğunu tabir eden ulusal atlet, “Dünya Şampiyonu olmak bizim büyükler kategorisinde gerçekleştirmek istediğimiz en büyük amaçtı ve buna ulaştığımız için hem fazlaca memnunuz, birebir vakitte Türkiye’ye bu başarıyı getirdiğimiz için büyük bir gurur yaşıyoruz. Hala daha o periyodun içerisinden çıkabilmiş değiliz. Zira dünya şampiyonluğu bizim için hayli kıymetli bir muvaffakiyet. Bundan dolayı epeyce büyük bir memnunluk hissediyoruz. Verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımız için ve Türk hanımın gücünü orada gösterdiğimiz için büyük bir memnunluk yaşıyoruz” diye konuştu.

‘2022 YILI AĞIR BİR YIL OLACAK’

Birinci kere katılacakları dünya oyunlarından muvaffakiyetle dönerek bir birincisi yaşamak istediklerini belirten Onbaşı, “Önümüzdeki yıl hayli ağır bir yıl olacak. 2022 yılında 3 tane dünya kupası, 1 tane de dünya şampiyonası ve 1 tane de dünya oyunları var. Dünya oyunlarına Türkiye olarak birinci kez katılacağız aerobik cimnastikte. Bu tabi ki epeyce heyecan verici. Umuyoruz ki oradan da derecelerle döneriz. Birinci sefer bu biçimde bir yarışa katılacağımız için alacağımız muvaffakiyetler da bir birinci niteliğinde olacak. Bu da bizi haliyle heyecanlandırıyor” halinde konuştu.

‘ÖNÜMÜZDEKİ SENE BOMBA ÜZERE HAZIR OLMAYI UMUYORUZ’

Ayşe Begüm Onbaşı, sakatlıklarıyla ilgili tedavi süreçlerinin tamamlandığını ve fazlaca düzgün bir biçimde hazırlandığını söz ederek, şöyleki konuştu:

“İtalya’dan daha sonra ufak bir sakatlık yaşadım. Aslında ufak değil, 5 tane yırtık yaşadım. Hemstring bölgemde yırtık vardı, onun tedavi süreçleri bitti. Bileğimde bir kist vardı onu da aldırdım. Tedavi sürecim aslında tamamlandı. daha sonrasında idmanlara başladık. Şu anda idman döneminin içerisindeyiz. Şu anda önümüzdeki yılın hazırlıklarını yapıyoruz. Yeni müzik, yeni koreografilerin yapılmaları, kadroların belirlenmesi üzere şeyler belirleniyor şu anda. Bu sürecin içerisinde epeyce büyük bir heyecan var. Hem biraz gerilim var. Önümüzdeki sene neler olacak? Neler bitecek? Bunun da gerilimini hayatıyor değiliz. Lakin önümüzdeki sene bomba üzere hazır olmayı umuyoruz.”

‘KENDİMİZİ ŞANSLI HİSSEDİYORUZ’

Emeklerini karşılığını aldığını hissettiğini söyleyen Onbaşı, “Özellikle amatör ve bayan bir atlet olarak cimnastik üzere bir branşta gayret etmek, muvaffakiyetler kazanmak ya da müsabakalara katılmak özelinde konuşmak gerekirse, nitekim bu noktaya gelebilmiş olmak, bu emeklerin karşılığını alıyormuşum üzere hissettiriyor. Bu epey memnunluk verici bir olay. Türk halkı, muvaffakiyet karşısında inanılmaz bir kuvvetle bir oluyor ve tüm dayanağını gösteriyor. Bundan dolayı da fazlaca onore oluyorum diyebilirim. Bu manada amatör branşlara verilen dayanaklar bizim için epeyce değerli. Gerek bakanlık, gerek federasyon ve sponsorlar bu usul branşların desteklenmesinde emeği geçen herkese ben bir sefer daha teşekkür ediyorum. Bizim müsabakalara katılmamız ve muvaffakiyet kazanmamız yetmiyor. Bunun desteklenmesi ve duyurulması da epey kıymetli. Bu manada da kendimizi şanslı hissediyoruz. Ulaştığımız muvaffakiyetler, hazırlık süreçlerimiz ya da başarısızlıklarımız da bir anda halka duyuruluyor ve onların da dayanağını her manada hissediyoruz” dedi.

‘KENDİMİ ÖZEL HİSSEDİYORUM’

Redbull atleti olmanın da özel hissettirdiğini anlatan Ayşe Begüm Onbaşı, “Redbull özelinde şöyleki bir durum var. Dünya çapında bir sponsor ve dünya çapında özel atletlerden biriyim. Kendimi özel hissediyorum. Dünya çapında 850 atlet var ve 850’den bir olmak kıymetli. Yalnızca tek bir aerobik cimnastikçi var o da benim dünya çapında. Bu da bana özel hissettiriyor. Şu anda tüm şampiyonların bir ortaya geldiği bir tertibin içerisindeyiz ve onlarla bir ortada olmak konuşmak ve karşılıklı olarak tecrübelerimizi birbirimize anlatmak bizi genel olarak motive ediyor” diye konuştu.

Ayşe Begüm Onbaşı, artık başka branşların da futbol desteklendiğini ve muvaffakiyetlerin konuşulduğunu belirterek, şöyleki konuştu:

“İlgilendiğimiz branşlar fazlaca küçük yaşlarda başladığımız ve fazlaca sıkı disiplin ve idmanlar yaptığımız branşlar. Ben 10 yaşından beri yurt haricinde ulusal yarışlara katılıyorum. O süreçten itibaren bir gelişmenin içerisindeyim. Bu biçim branşların gelişmesi demek de bir manada hakikat yatırımların yapıldığını gösterir. Ben bu türlü düşünüyorum. Hem atlete, hem antrenörlere tıpkı vakitte velilere gerçek yatırımların, yanlışsız telkinlerin yapılması kararında, tabi ki bizim gösterdiğimiz azmi de bir kenara koyarak konuşmak istiyorum. Nitekim hem gelişmenin sağlanmasına birebir vakitte muvaffakiyetlerin gelmesine sebep oluyor. Futbol her ne kadar ülkemizde kıymetli bir branş olsa da öteki branşların da konuşuluyor olması ve desteklenmesi, taraftarı olduğum ve bu biçimde bir branşla ilgilendiğim için bunu destekleyenler karşısında hayli büyük bir memnunluk duyuyorum. Yalnızca cimnastik değil, öteki tüm branşların desteklenmesi ve gösterilmesi manasında hayli memnunum.”