Çimento Kesiminden Geleceğe Yatırım…

Smug

Active member
Çimento bölümünün iki çatı kuruluşu Çimento Sanayisi Patronları Sendikası (ÇEİS) ile TÜRKÇİMENTO, eğitim için bir ortaya geldi. Sürdürülebilir rekabet avantajının en değerli kaynağının insan olduğu gerçeğinden yola çıkan bölüm önderleri, MEF Üniversitesi iş birliğinde İşletme İdaresi Yüksek Lisans (MBA) programını başlattı. Kesimden 34 çalışanın yer alacağı Çimento Dalı MBA Programının birinci dersi 26 Eylül 2022’de başladı.

İnsan kaynağının ehemmiyetinin anlaşıldığı şu günlerde bir atak de çimento dalından geldi. Dalın iki çatı kuruluşu olan ÇEİS ve TÜRKÇİMENTO, sektör çalışanlarının gelişimi için harekete geçti. Bu kapsamda MEF Üniversitesi ile iş birliği yapan kesim kuruluşları, İşletme İdaresi Yüksek Lisans (MBA) programını hayata geçirdi. Farklı düzeyden 34 çalışanın katılacağı program 1 yıl sürecek.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ERKUT’un uyumunda çimento kesimine mahsus olarak tasarlanan program, MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN, ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN ve TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY’ın iştirakiyle gerçekleştirilen imza merasiminin akabinde 26 Eylül 2022’de başladı.

ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN, “Gelişen ve değişen dünyamızda beşere yapılan yatırımın en bedelli yatırım olduğunun farkındayız. Bu niçinle kesim olarak elimizi taşın altına koymamızın kâfi olmayacağının, o taşı kaldırmamız gerektiğinin kıymetini biliyoruz. Bu niçinle bölüm olarak bir ortaya gelerek çimento dalı özelinde MBA programını başlattık.” dedi. TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY ise “Çimento bölümü kişi başına düşen eğitim saati en yüksek dallardan biridir. Bölüm özelinde başlatacağımız fazlaca kapsamlı eğitim programlarımızla çimento dalında çalışanların hem teknik bilgi düzeyine tıpkı vakitte şahsi gelişmenine katkı sunmayı hedefliyoruz. MEF Üniversitesi iş birliği ile geliştirdiğimiz ve kesimimizde insan kaynağı niteliğine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz “Operasyon ve Süreç Yönetimi”, “Stratejik Yönetim”, “Finansal Yönetim”, “Hukuk”, “Sürdürülebilirlik”, “Ekonomi” üzere içeriklerle oluşturulan derslerin ele alınacağı eğitim programıyla insan kaynağımızın gelişmenine yatırım yapmaktan her vakit gurur duyuyoruz.” halinde konuştu.