Cihat Arslan: ‘Zorlu maçtan alnımızın akıyla çıktık’

Sarr

Active member
Kasımpaşa Teknik Yöneticisi Cihat Arslan, Harika Lig’in 7. haftasında 2-2 birliktee kaldıkları İttifak Holding Konyaspor müsabakasının kuvvetli geçtiğini ve kararın kendilerini mutlu ettiğini söylemiş oldu.

Arslan, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda yapılan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hafta içi maç oynanan periyotların güçlü geçtiğini belirten Arslan, “Bizim üzere eksiği fazla ve öz inancını yakalamaya çalışan gruplar için daha da şiddetli geçiyor. Müsabakanın birinci 20. dakikasında 2-0 geri düştük. daha sonrasında maçı çevirmek daha da sıkıntı oldu. Çok fazla efor sarf ettik. Yediğimiz goller sıradan fakat attığımız goller birinci sınıf. Kaçırdığımız durumlar da oldu. 2-2’den daha sonra girdiğimiz durumlar vardı. Yalnızca talihe ve bir 3 puana gereksinimimiz var. Kadro kalitesi yüksek lakin alternatif manasında 5 yabancı oyuncudan yararlanamıyoruz. Bu kulübemizde fazlaca önemli sorun çıkarıyor. Bu eksikliği göstermeyen oyuncu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şiddetli bir karşılaşmadan oyun ve direnç olarak alnımızın akıyla çıktık. Devamını diliyorum.” diye konuştu.

Cihat Arslan, lacivert-beyazlı taraftarların yansısına değinerek, “Bunlar futbolda doğal. Maalesef ülkemizde en ağır olması gereken koltuk en yavaşça koltuk. O denli olunca birinci amaç direkt hoca oluyor. Bizim çantamız her vakit hazır. Teknik yöneticiler olarak bizim dünyamız çantaya sığıyor. Taraftar bağırabilir, onların tercihidir lakin burada karar verici idare konseyidir. Hürmetle karşılıyorum. Demokrasi ve insan hakkı var ise, insanların protesto etmeye de alkışlamaya da hakkı var. Sonuçta onlar Kasımpaşa’nın daha düzgün olmasını istiyor.” tabirlerini kullandı.

Konyaspor’u da tebrik eden Arslan, “Bu vakte kadar gösterdikleri performans fazlaca etkileyici. Muvaffakiyetler diliyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Palut: Galibiyeti hak etmedik

Palut, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda yapılan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçın birinci 20 dakikasında yakaladıkları 2-0’lık üstünlüğün avantajını kullanamadıklarını aktaran Palut, şu tabirleri kullandı: “Maç istikrarlı başladı. Kanat atağı ve defans gerisi hamleyle birinci 20 dakikada 2-0’lık avantaj yakaladık. Devre ortasına 2-0 girebilseydik ikinci yarı işler lehimize dönebilirdi lakin birinci yarının sonlarında yediğimiz gol rakibi oyunun içine sokarken bizde de paniğe niye oldu. Devre ortası bu paniği giderme ismine konuşmalar yaptık ancak ikinci yarının birinci düdüğü ile penaltı golünü yediğimiz 63. dakikaya kadar maalesef rakip alana çıkamadık. Kasımpaşa epey baskın bir oyun oynadı ve buna karşılık veremedik. Skor 2-2 olduktan daha sonra oyun istediğimize yakın seviyeye geldi. daha sonrasında gol ortaya bir Konyaspor vardı. Bugün ruhsal faktörlerin oldukçaça devreye girdiği bir oyun oldu. Maçın 2-0’dan 2-2’ye gelmesi bizim için üzücü. Bugün 3 puanı almak için gerekli atakları yapan, bunu hak eden bir Konyaspor alanda yoktu. Bunu oyuncularımızla değerlendireceğiz. Bilhassa ikinci yarıdaki dönemi çözmeye çalışacağız. Maçlar ortası performans düşüklüklerine son vermek için gerekli çalışmaları yapacağız.”

Ligin 6. haftasındaki Trabzonspor maçının da 2-0’dan 2-2’ye geldiğinin hatırlatılması üzerine Palut, “Bunda fizikî yorgunlukla alakalı bir durum olsa 2-0’dan daha sonra dakikalar ilerliyor, daha epeyce yorulmamız beklenir ve rakip baskısının üzerimizde hayli daha ağırlaşması gerekir. Güya 2-2 olunca oynama sırası bize geçmiş bir imaj oldu. Bu bana daha epey ruhsal faktörleri işaret ediyor. Bunu olağan karşılamıyorum. Kesinlikle çözmemiz gerekiyor.” diye konuştu.