Cenk İşler: ‘Samsunspor’un gayesi her vakit Üstün Lig’dir’

Sarr

Active member
Lige berbat başlayan ancak son haftalarda aldığı sonuçlarda olumlu bir hava yakalayan Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor’da ekibe yeni katılan Genel Kaptan Cenk İşler, kırmızı-beyazlı grubun son durumunu kıymetlendirdi. Futbolculuk devrinde Muhteşem Lig’de çıktığı 496 maçta 196 kere fileleri sarsma başarısı gösteren Cenk İşler, gol zahmeti çeken Samsunspor’da hamle oyuncularıyla da özel olarak ilgilendiğini lisana getirdi.

“Samsunspor’un maksadı her vakit Muhteşem Lig’dir”

Kadro olarak amaçlarının Harika Lig olduğunun altını çizen Cenk İşler, “Samsunspor’un gayesi her vakit Harika Lig’dir. Biz de Samsunspor’da genel kaptanlık misyonuna layık olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Fazla mesai yapacağız. Samsunspor’un amaçlarına en kısa müddette, umarım bu sene yakışır bir biçimde düzgün futbol oynayarak ulaşmak istiyoruz. Ben Antalya kampında gruba dahil oldum. Orada 10 gün boyunca futbolcularla ve teknik heyetle birlikte oldum. Genel bir kıymetlendirme yaptık. O kamp âlâ geçti. Akabinde Eyüpspor maçı ve Adanaspor maçında gördük ki en azından az konum vermeye ve disiplinli oynamaya başladık. Gönül daha fazla gol bulalım ister. Bu da vakit içinde olabilecek bir şey. Eksiklerimiz var, bunları da tamamladıktan daha sonra fazlaca daha canlı ve düzgün oynayan bir Samsunspor hedefliyoruz” dedi.

“Güzel sonuçlar almak istiyoruz”

Hamle çizgisindeki oyuncularla görüştüğünü ve deneyimlerini aktardığını tabir eden Cenk İşler, “Genç ve atak sınırındaki oyuncularımızla konuşuyoruz. Tecrübe ve deneyimlerimizi kendilerine aktarmaya çalışıyoruz. Sahanın ortasındaki teknik manadaki sorumluluk büsbütün Fuat Çapa’da. Biz de saha haricinde vakit zaman tesislerin ortasında futbolcularla bir ortaya gelip neleri daha yeterli yapabileceğimizi, neleri yapmayacağımızı daima lisana getiriyoruz. Futbolcular da bunu epey düzgün algılıyorlar. Bu da epeyce kıymetli. Futbolcuların vakit zaman algılaması da geç olabiliyor. Dinliyorlar ve algılamalarında da süratli sonuç alabiliyoruz. İnşallah bu biçimde devam eder. Hoş sonuçlar almak istiyoruz” diye konuştu.

“Ocak’ta eksikleri kapatıp, 2. devreye daha umutlu bakacağız”

Ekibin eksiklerini Ocak ayında transfer döneminin açılmasıyla bir arada gidereceklerini de vurgulayan İşler, “Son 3 maçta 7 puan topladık. çok olumlu ve hoş bir hava hakim. Artık Altınordu maçı var. Son derece kritik maçlardan biri olacak. En son ligin kuvvetli gruplarından Ankaragücü’nü alanlarında yendiler. Güç geçecek ancak ne olursa olsun biz rakip gözetmeksizin her maça galibiyet için çıkıyoruz. 5 maçın 3’ü içeride, 2’si dışarıda olacak. Toplayabildiğimiz azamî puanı toplayıp, devreyi birinci 6’da bitirmek istiyoruz. Umarım bu maksadımıza ulaşırız ki Ocak ayında eksik taraflarımızı kapatıp, ligin 2. yarısına epey daha umutla bakarız” halinde konuştu.

Son olarak taraftarlara da bildiri gönderen Cenk İşler, şunları söylemiş oldu:

“Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. Herkesi tribünlere davet ediyorum. Eski şaşalı günlerimizi daima birlikte bir ortada geçirmek istiyoruz. Taraftarlar ile ilgili süreç, sonuçlarla da alakalı. Yavaş yavaş kendileri de hem genç oyuncularımız hem grubumuz hocamızla bir arada epey hoş çalışıyor. Taraftar dayanağına fazlaca muhtaçlığımız var. Her vakit 12. adama hayli muhtaçlığımız var. Taraftarlarımıza sesleniyorum; gelsinler ve kadrolarını desteklesinler.”