CDU’nun ana rakibi? “Yeşiller ile en büyük farklar var”

Smug

Active member
“Almanya’da kurallara bağlı, sabahları işe giden ve akşamları bir spor veya müzik kulübüne katılan sessiz ama net bir orta sınıf çoğunluğu var. Bu insanların yanında olmak CDU için en önemli öncelik olmalıdır” dedi.

CDU’nun ana rakibi sorulduğunda Linnemann, “Federal hükümette şu anda Yeşiller ile en büyük farklılıklar var. Aksi takdirde, herhangi bir partiye, zamanın ruhuna veya ana akım sola bakmamanızı tavsiye ederim. Partizan taktiklerle değil, CDU’nun temel değerleriyle ilgileniyorum.”

Yeni CDU generali açıkça ifade ediyor: “AfD ile işbirliği olmayacak”

Linnemann, güvenlik duvarını her koşulda AfD’ye bırakmak istiyor. AfD ile ne federal hükümette ne de federal eyaletlerde işbirliği olmayacak” dedi.

Linnemann’a göre, şansölye adaylığıyla ilgili bir karar bir yıldan fazla verilmemeli: “Bu soruyu 2024 yazının sonlarında cevaplayacağız. Buna Markus Söder ile birlikte Friedrich Merz karar verecek.”

Linnemann, “Bild am Sonntag”a, parti lideri Friedrich Merz’e Genel Sekreterlik görevini kabul edeceğine hemen söz vermediğini itiraf etti: “Bunu düşünmek için süre istedim ve en yakın sırdaşlarımdan, ailemden ve yoldaşlarımdan fikirlerini sordum. Ancak hafif olmayan bir sırt çantası taşıdığımı da hissediyorum.”