Çaykur Rizespor forması giyen Joel Pohjanpalo: Karagümrük maçına konsantreyiz

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor, Spor Toto Üstün Lig’in 21’inci haftasında deplasmanda karşılaşacağı VavaCars Fatih Karagümrük maçı hazırlıklarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik yönetici Hamza Hamzaoğlu idaresinde gerçekleşen idman öncesi Joel Pohjanpalo basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Pohjanpalo, bulundukları pozisyon itibariyle her maçın epeyce değerli olacağını belirterek, “Şu anda bulunduğumuz sıralamadan acil kurtulmamız gerekiyor. O yüzden 2-3 maçlık değil de, maçları tek tek düşünmemiz gerekiyor. Hepsini düzgün bir biçimde geçmemiz gerekiyor. Şu anda yüzde yüz konsantrasyonumuz büsbütün İstanbul’daki Karagümrük maçı. Ben şu ana kadar güzel hazırlandığımızı düşünüyorum. Yaptığımız antrenmanları sahaya yansıtabilirsek, güzel bir skorla oradan ayrılacağımızı düşünüyorum. Şu anda tek düşündüğüm İstanbul’daki Karagümrük maçı” formunda konuştu.

‘SON 5 MAÇTA 5 GOL ATTIM’

Şu anda işlerin kendisi için yeterli gittiğini ve Almanya’da oynanan futbol ile burada oynanan futbolun epey farklı olduğunu söyleyen Pohjanpalo, “Almanya’da benim oynadığım topla epey haşır neşir olmuyorsun, daha fazlaca 1-2 dokunuş yapıp gol durumuna giriyorsun. Burada işler daha farklı. Topu biraz daha tutmanız, boğuşmanız lazım. Buna alışma sürecim oldu. Biz de oyuna fazlaca fazla hükmeden bir kadro değiliz. Top bizde fazlaca fazla kalmıyor, gol durumuna giremediğimiz vakit içinder oluyor. Bu yüzden benim de baht bulduğum vakit bunu gole çevirmem lazım. Alışma sürecini atlattığımı düşünüyorum. birebir vakitte gollerde geliyor. Son 5 maçta 5 gol attım. Umarım bu türlü devam eder” dedi.

“ALDIĞIMIZ BU PUANLAR BİZE UMUT VERİYOR’

Döneme makus başladıklarını belirten Çaykur Rizesporlu oyuncu Pohjanpalo, “Ne yazık ki makûs başladık, devamı da makûs geldi ancak hocamız geldikten daha sonra işler değişti. Futbol olarak da geliştiğimizi düşünüyorum. Bilhassa birinci yarının son maçlarında, içerideki maçlarda güçlüydik, güzel maçlar çıkardık. Puanlarımızı da topladık. Alışılmış ki her vakit birinci yarılar biter, ikinci yarılar başlar. Bu da yeni bir umut yeni bir başlangıç olur. Bizim için de aldığımız bu puanlar bize umut veriyor. Önümüzdeki maçlarda bilhassa iç saha maçlarında, ben her maçtan 3 puan alacak potansiyelimizin, kuvvetimizin olduğunu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

‘BURADA kimi vakit SİZDEN BEKLENTİLER YÜKSEK OLUYOR’

Almanya’dan geldiği için birtakım şeylerin kendisi için farklı olduğunu söz eden Pohjanpalo, “Alışma devremi geçirdim. Türkiye’de maçlarda kimi vakit tek başıma 2-3 oyuncuyla boğuşmak zorunda kalabiliyorum. Bu alışmak zorunda olduğunuz bir şey. Almanya’da bu kimi vakit bu biçimde olmayabiliyor. Atakta oynayan arkadaşlarınız size daha yakın oluyor, tek ve duvar paslarıyla işi çözebiliyorsunuz. Burada kimi vakit sizden beklentiler yüksek oluyor. Beklentiler yüksek de olsa ben elimden geldiği kadar karşılayabileceğimi düşünüyorum. Günün sonunda, golleri nasıl attığınız değil gollerin sayısına bakılıyor. Bu attığınız gollerin kadronuzun ligde kalması ya da galibiyet almasına yarayıp yaramadığını bakılıyor. Ben şu ana kadar alışabildiğim mühlet içerisinde elimden geldiği kadar bunu başarabildiğimi düşünüyorum. Daha fazla alıştığım için de bundan daha sonrasında bunu daha âlâ yapabileceğimi düşünüyorum” halinde konuştu.