Cansu Özbay gayesi deklare etti! ‘3 kupa daha var önümüzde’

Sarr

Active member
FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde İtalya temsilcisi Imoco Conegliano’yu 3-2 mağlup ederek 4’üncü kere dünyanın en büyüğü olan VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu’nda oyunculardan Cansu Özbay, Ayça Aykaç, Derya Cebecioğlu ve Chiaka Ogbogu, şampiyonluğu Demirören Haber Ajansı’na (DHA) kıymetlendirdi.

Turnuvada fazlaca düzgün bir performans sergileyen pasör oyuncusu Cansu Özbay, bu dönem grubun birinci pasörü olmasıyla ilgili gelen soruya şu karşılığı verdi: “Geçen yıl Maja (Ognjenovic) vardı. Çok fazla oynama talihi bulamıyordum lakin ondan hayli fazla şey öğrendim bence. Ondan öğrendiklerimi bu dönem alanda gösterdiğimi düşünüyorum. O apayrı bir pasör, öbür bir ekolden, ben farklı bir pasörüm. Çok hoş bir turnuva geçirdiğimi düşünüyorum. Kadro arkadaşlarım da bana fazlaca yardım etti.”

“SAHADA ÇOK HEYECANLIYIM”

Alanda hayli hırslı gözükmesi ve heyecanının çok yüksek olması hakkında konuşan Özbay, “Benim hangi maçımı açarsanız açın, alanda turluyor oluyorum çoklukla. İçimden geldiği için yapıyorum, epey heyecanlıyım alanda, görünüyor bu. Hırslıyım da olağan ki, fazlaca değerli maçlar oynuyoruz, VakıfBank’ta oynuyorum sonuçta. Finalde epeyce fazla alanda turlamış olabilirim natürel lakin genelde de öyleyim aslına bakarsanız” diye konuştu.

“35’İNCİ YILIMIZDA 3 KUPA DAHA VAR ÖNÜMÜZDE, ONLARI DA KAZANIRSAK HARİKA OLUR”

Cansu Özbay son olarak bu muvaffakiyetin bir kesimi olduğu için hayli keyifli ve gururlu olduğunu lisana getirerek, “VakıfBank hayli istikrarlı bir kulüp. bu biçimde bir kulübün ortasında olmak benim için epeyce kıymetli ve gurur verici. Umarım devam ederiz. 35’inci yılımızda 3 kupa daha var önümüzde, onları da kazanırsak harika olur diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

AYÇA AYKAÇ: EN KIYMETLİSİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’YDI

Ekibin liberosu Ayça Aykaç, dünya şampiyonu oldukları için epey keyifli olduklarını belirterek, “Çok çalıştık. Dönem başında maksadımız 5 kupaydı. Bence en kıymetlisi Dünya Şampiyonası’ydı. Dünyanın en yeterli 6 grubuyla karşılaşıyorsunuz. Favori gösterilmek ve finali oynayabilmek fazlaca kıymetliydi. Turnuvanın başından sonuna kadar, birinci maçtan son maça kadar ivmemiz, oyunumuz giderek güçlendi. Ekip halinde fazlaca uygun işler yapmayı başardık. Dünya şampiyonluğunu yinedan ülkemizde tutabildiğimiz için hayli mutluyuz” diye konuştu.

“BU EMEKLERİN KARŞILIĞI DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARIYLA GELİNCE İNSAN GURURLANIYOR”

Aykaç, fazlaca çalıştıklarını ve fazlaca emek sarf ettiklerini kaydederek, “O kadar fazlaca çalışıyoruz ki… Her gün idmanda varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Ki ben, öbür kadrolara kıyasla hayli epey daha fazla idman yaptığımızı ve daha fazla emek harcadığımızı düşünüyorum. Bu emeklerin karşılığı da önünde sonunda dünya şampiyonluklarıyla gelince insan gururlanıyor ve keyifli oluyor” sözlerini kullandı.

DERYA CEBECİOĞLU: BU GRUBUN BİR KESİMİ OLDUĞUM İÇİN ÇOK MEMNUN VE GURURLU HİSSEDİYORUM

Ekibin genç smaçörü Derya Cebecioğlu, bu grubun bir modülü olmaktan dolayı fazlaca memnun olduğunu söylemiş oldu. Bu kupanın kendisinin ikinci dünya şampiyonluğu olduğunu hatırlatan Cebecioğlu, “Bu grubun bir modülü olduğum için fazlaca keyifli ve gururlu hissediyorum. Bu benim ikinci dünya şampiyonluğum. Bir de bundan 3 sene evvel Çin’de şampiyon olmuştuk. Lakin bu kupayı özel kılan şey Ankara’da seyircimizin önünde bu kupayı kaldırmak oldu” dedi.

“KAFAMIZ DAİMA BURADA”

“Sezon başından beri sahiden epeyce çalışıyoruz” diyen Derya Cebecioğlu, “Bu turnuvaya çalışırken de tıpkı biçimdeydi. Her haftamız epey dolu, daima başımız burada. Toplumsal ömrümüz yok denecek kadar az. Dönem başında da bu türlü planlamıştık esasen. Geçen sene yarım kalan bir işimiz vardı, Şampiyonlar Ligi finalinde 3-2 kaybetmiştik. Bunun rövanşını Dünya Şampiyonası’nda aldık. Artık Şampiyonlar Ligi kupası kaldı. Durmak yok, yola devam. Çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz” diye konuştu.

CHIAKA OGBOGU: ALANA ÇIKTIĞIMIZ BİRİNCİ ANDA ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI HİSSETMİŞTİK

Dönem başında gruba katılan ABD’li orta oyuncu Chiaka Ogbogu ise hayli düzgün bir oyun planıyla alana çıktıklarını belirtti. Geçen dönem VakıfBank’ın Şampiyonlar Ligi finalinde Imoco Conegliano’ya kaybettiği maçın akabinde bugün dünya şampiyonluğunu bir daha tıpkı rakibe karşı kazanmasını kıymetlendiren Ogbogu, “Geçtiğimiz dönem ben takımda yoktum. O anla şu anı karşılaştıramayacağım lakin bu dönem bilhassa grup ruhu açısından, kenetlenme açısından hayli yeterliydik. Oyun planımız epeyce düzgündü. Ankara’da da bunu epeyce uygun gösterdik ve seyircimizin dayanağıyla başardık. Alana çıktığımız birinci anda şampiyon olacağımızı hissetmiştik. Birinci gün, bir şampiyon ekip olarak oraya çıktığımızı düşünüyorduk. birlikte fazlaca güzeldik, kenetlenmiştik ve hazırdık. Şampiyonluğu kazandık” sözlerini kullandı.

“TÜM GRUP BANA İNANILMAZ YARDIMCI OLDU”

VakıfBank ailesine adapte olması konusunda ekipteki bir başka ABD’li oyuncu Michelle Bartsch-Hackley’in kendisine epeyce yardımcı olduğunu belirten Ogbogu, “Benim İstanbul’daki ikinci yılım. Az epey ortamı tanıyordum. Michelle de bana burada olağan ki inanılmaz yardımcı oldu. Lakin olağan ki yalnızca Michelle değil, tüm ekip bana inanılmaz yardımcı oldu” diyerek kelamlarını noktaladı.