CANLI – Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal konuşuyor

Sarr

Active member
İsmail Kartal’ın açıklama şu biçimde;

‘Benim hayatımın epeyce değerli bir modülü Fenerbahçe’de, ikinci kere bana bu bakılırsavi layık nazarann Sayın Liderimiz Ali Koç ve yöneticilerimize hayli teşekkür ediyorum. Beni aradığı vakit büyük bir heyecanla görüşmeye gittim. Başkanımızla epey samimi bir görüşme yaptık. Liderimiz bana yaşananları ve grubun durumunu net bir biçimde deklare etti. Ben de her vakit Fenerbahçe’yi takip ettiğimi, oyuncuların kapasitelerini bildiğimi liderime söylemiş oldum. ‘Sorumluluk alırım. Kelam konusu Fenerbahçe ise geçmişte olduğu üzere bugün de bu sorumlulukları omzumda taşırım’ dedim. hayatımın büyük bir kısmını bu topluluğa verdim ve vermeye hazır bir beşerim. Bu yüzden nazaranvi kabul ettim. Fenerbahçe çatısı altında bana itimat ve takviye olduğu sürece gerisi ayrıntıdır, teferruattır benim için.

7-8 gündür ekiple birlikteim. Oyuncularımızın mental olarak güzel olmadığını gördüm. Yetenekleri ile mental düzeyleri birebir durumda değil. Oyuncularımızı mental olarak üste çıkarmak için ben ve grubum çalışıyoruz. Oyuncuların kalitesinin yüksek olduğunun farkındayım. Fenerbahçe topluluğunun nasıl bir kadro görmek istediğini biliyorum. En büyük meselemiz vakit. Şu an vakit içinde yarışıyoruz. Oyuncularımla vakit geçirmem, çalışmam için birazcık elimizde vakit fırsatı olsaydı, bunu kısa bir vakit içerisinde gerçekleştirebilirdik. bu biçimde bir bahtımız, vaktimiz yok. 3 günde bir maç oynuyoruz. Kâfi vaktimiz olmamasına karşın şimdiden oyuncularımızdan müspet elektrik aldım. Bu durum beni mutlu etti.

Taraftarlarımız vakit zaman haklı olarak reaksiyon gösterdiler. Taraftarlarımız her vakit haklıdır. Onlar var ise biz de varız. Eyvallah… 17 puan geride olsak da şampiyonluk talihimiz devam ediyor. 3 kulvarda yarış halindeyiz. Yarın oynanacak maçı milat olarak görüyorum. Taraftarımız birinci dakikadan son dakikaya kadar bizi desteklesin. Çok şeyin kısa vakit ortasında değişeceğine ben inanıyorum. Bugün birlik ve birliktelik olma günü.

Futbolcularıma bu formanın kıymetini anlattım. Bu formayı giymenin ne demek olduğunu anlattım hepsine. Dün bir toplantı yaptım ve oyuncularımı özel hayatlarına dikkat etmeleri konusunda uyardım. Moral ve motivasyonumu yüksek tutmam gerekiyor zira oyuncularım benim vücut dilime ve şeklime bakıyor.