Bursa Teknik Üniversitesi’nde akademisyenlere sürgün

Vitra

New member
Bursa Teknik Üniversitesi’nde akademisyenlere sürgün Bursa Teknik Üniversitesi’nde cemaatleşme ve intihal tezlerinin ortaya çıkmasının akabinde, haberi sızdırdığı argüman edilen Ticaret ve Lojistik Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Salih Kalaycı, alanıyla ilgisiz orman fakültesine sürüldü.

Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) birtakım öğretim nazaranvlilerinin, yüksek lisans ve doktora için yazıp yayımların tezlerin, intihal ve dilimleme biçimleriyle hazırladıklarının ortaya çıkmasının akabinde haberi sızdırdığı düşünülen İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Kalaycı “agresif tavır ve davranışları” münasebet gösterilerek Orman Fakültesi’ne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine nazaran; Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Özkan, Kısım Lideri Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal ve Sosyoloji Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ulukütük’ün yüksek lisans ve doktora için yazdıkları yayınların, tezlerin, intihal ve dilimleme biçimleriyle hazırlandığı savları gündeme getirmişti. Ünal tezleri yalanlamıştı.

‘Arkamda rektör var’

Yapılan haberlerden dolayı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Memleketler arası Ticaret ve Lojistik Kısmı Doç. Dr. Öğretim Üyesi Salih Kalaycı, Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Kısmı Ormancılık İktisadı Ana Bilim Dalına’na sürgün edildi. Kalaycı üniversite idaresi tarafınca baskıya maruz kaldığını ve tüzel süreci başlatmış olduğunı lisana getirerek “Bana yönelik İskenderpaşa cemaatinin üniversitedeki mensuplarının sistematik hücumları devam etmektedir.

Memleketler arası Ticaret ve Lojistik kısmında doçent olarak nazaranv yapmaktayım. Dekan Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal bana yönelik görüşmede iki kez ‘şerefsiz’ dedi. Ayrıyeten ‘Arkamda rektör var mobbing yapacağım’ dedi. Diğer fakülteye sürgün edildim. Akabinde çabucak bir gün ortasında odamı boşaltmam gerektiğine yönelik resmi yazi yazarak, kanunsuz bir biçimde baskı yıldırma ve mobinge devam etmişlerdir. Süreksiz gorevlendirmelerde takımımın bulunduğu kısımdaki odamı boşaltmam istenemez”
dedi.

‘İftira, mobbing, sürgün’

Kalaycı şu biçimde devam etti: “Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde BTÜ’de kendinden olmadıklarını bildikleri akademisyenler ve idari çalışana yönelik sistematik yıldırma, baskı ve mobbinge devam etmektedirler. İskenderpaşa cemaatine bağlı olmayan tüm çalışanlar dışlanmakta ötekileştirilmekte, haklarında türlü iftiralarla soruşturma, mobbing, yer değiştirme ve alt nazaranve sürgün etme devam etmektedir”