Burak Yılmaz: Tek gayem Lille taraftarını keyifli etmek

Sarr

Active member
Grubun büsbütün Lens maçına konsantre olduğunu lisana getiren Burak Yılmaz, “Wolfsburg’a karşı uygun oynamıştık fakat gol atamadık ve 3 puan alamadık. Derbide kendi oyunumuzu oynarsak rastgele bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Grup düzgün durumda, motive ve odaklanmış durumdayız. Bu özel bir maç. Ayrıyeten değerli bir maç. Aslında öteki maçlar için nasıl hazırlanıyorsak bir daha o denli hazırlanıyoruz. Ancak bu bir derbi ve bu da bu maçı başkalarından farklı kılıyor. Ağabey rolüne yahut deneyime inanmıyorum zira alanda tüm oyuncular birebir düzeyde. Fakat bir şeyden eminim: Onlarla yüzleşmeye hazırız” dedi.

“BU MAÇIN BAŞKA MAÇLARDAN PUAN MANASINDA BİR FARKI YOK”
Lille’in 15 yıldır Lens’e karşı kaybetmediğini kaydeden Yılmaz, “Geçen yıl geldim. Derbiyi yalnızca iki sefer oynadım ve ikisini de kazandık. Futbolda ne olacağını bilemezsiniz, bilhassa bir derbide. Ekibimiz alanda gerekeni yapacaktır. Geçmişte düzgün giden şeyler bize gelecek için hiç bir garanti vermez. Lakin geçen sezonki iki maçı da kaybetmedik. Bu çeşit maçlar için atmosfer farklıdır. İşte futbolun hoşluğu de bu. Lakin ben bu sporu derbi oynamak için yapmıyorum, bunu söylemek bana haksızlık olur, futbola da haksızlık olur. Lens’e karşı bu müsabakanın atmosferinden yararlanmak istiyorum, taraftarlarımızdan yararlanmak ve yenilgiyi reddederek alanda her şeyimi vermek istiyorum. Bu maçın şampiyonluk yolunda öbür maçlardan bir farkı yok. Bu maçta da kazanırsanız 3 puan elde ediyorsunuz. Ancak ortada bir itibar farkı var ve biz bu zaferi taraftarlarımıza yaşatmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

“TRABZON’DA KADRONUN KAZANIP KAZANMADIĞINI YALNIZCA KENTİN ATMOSFERİNİ HİSSEDEREK ANLARSINIZ”
Türkiye’de biroldukca derbi maçına çıktığını belirten Burak Yılmaz, “Beşiktaş’ta kaptanlık yapmak, ulusal kadroda kaptan olmak fazlaca pahalı şeyler, gurur verici şeyler. Sevdiğiniz bir kadroda alana kaptan olarak girmek çocukluk hayalidir. Benim için değerli bir şeydi ve o denli kalacak. Bir grupta kaptan olmak yalnızca kol bandı takmak değildir. Savaşmak, hürmet göstermek ve oyun sevgisine sahip olmaktır. Saygıyı daha sonra kazanırsınız. Bu onura sahip oldum ve bundan gurur duyuyorum. Biliyorsunuz Türkiye’de maçlar, taraftarlar, her şey fazlaca gergin. Bu farklı bir kültür. Biroldukca şeyi aklımda tutuyorum. Örneğin, Trabzonspor’da kadro kazandığında tüm kent memnundu. Öte yandan kadro kaybettiğinde herkes üzgündü. Bunu basitçe hissettim. Bir esnaf için cirosunun ötesinde Trabzonspor’un galibiyeti değerlidir. Kadronun kazanıp kazanmadığını yalnızca kentin atmosferini hissederek anlarsınız” açıklamasında bulundu. “BENİM İÇİN DERBİDE GOL ATMAKLA

İDMANDA GOL ATMAK ORTASINDA HİÇBİR FARK YOK”
“Benim için derbide gol atmakla idmanda gol atmak içinde hiç bir fark yok” diyen Burak Yılmaz, şunları söylemiş oldu: “Gol her vakit goldür ve her biri tıpkı pahaya ve manaya sahiptir. Bir golcüyü besleyen şey gol atmaktır. Gol atmak için nefes alıyorum ve beni heyecanlandıran da bu. Alışılmış ki geçen dönem Lens ile oynadığımız birinci maçta attığım gol kıymetliydi. Lakin bu idman sırasında attığım öteki goller kadar kıymetli. 2’nci maçta da fazlaca hoş ve fazlaca kıymetli bir gol attım. Lyon’a attığım gol ise kıymet biçilemez. Bence o gol, Fransa şampiyonluğunu elde etmemiz için bir dönüm noktası oldu.”

“TEK MAKSADIM LILLE TARAFTARINI KEYİFLİ ETMEK”
Taraftarlardan her vakit hoş bildiriler aldığını söz eden Burak Yılmaz, “Sosyal medyadaki taraftarlarımızdan her vakit hoş bildiriler aldım ve bu devam ediyor. Tek gayem onları keyifli etmek. Onların takviyesini hissedebiliyorum ve onlar için kazanmak, gol atmak istiyorum. Bana her vakit aşklarını hissettiriyorlar ve kulübün formasını giydiğimde onlar için oynuyorum. Pierre Mauroy Stadı’nda adımı zikrettiklerini duyduğumda dayanaklarından besleniyorum ve beni bu türlü desteklediklerinde epey duygulanıyorum. O anda onlar için daha fazla gol atma dürtüsü hissediyorum. Umarım onları keyifli edebilirim zira onlar beni memnun ediyor. Bundan daha sonraki tüm amaçlarımı, evvelkiler üzere onlara adıyorum. Taraftarlar beni kalbinde tutuyor, ben de onları benim kalbimde tutuyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.