Bülent Uygun: Formanın sahibi taraftarımızın dayanağına gereksinimimiz var

Sarr

Active member
Uygun, Çaykur Didi Stadı’nda gerçekleştirilen egzersiz öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni bir grup kurduklarını, listede birinci sırada yer alan oyuncularını kadroya katamadıklarını, transferlerin ise kadroya geç katılması ile sakatlıkların kadrosu olumsuz tarafta etkilediğini söylemiş oldu.

Ligin birinci dört haftasında beklentilerin uzağında kaldıklarını tabir eden Uygun, “Biraz sabra, biraz takviyeye, biraz inanmışlığa, ne olursa olsun taraftar dediğimiz gerçek formanın sahibi olan insanların dayanağına muhtaçlığımız var. Onların yapacağı her telaffuz, her berbat baskı grubumuzu etkileyecektir.” diye konuştu.

Uğraşın yeni başladığını işaret eden Uygun, “Bizim fazlaca daha fazla çalışmaya, epey daha fazla kadro hüviyetine bürünmeye, ekip ruhunu oturtturmaya muhtaçlığımız var. Dünü dünde bırakıp yesyeni bir sayfa açmamız lazım. O sayfayla daima birlikte hoş günlere koşmamız lazım. Ligin bizim için bir daha başladığı, elimizdeki takım ile kazanmaya odaklı bir kadrosu sevenlerimize izleteceğiz. Nerede başladığının değil nerede bitirdiğinin, korkakların değil cesaretlilerin başardığı, izlerken her insanın keyif aldığı bir Rizespor’u Allah’ın müsaadesi ile bundan daha sonra izletmeye başlayacağız.” tabirlerini kullandı.

Uygun, Bolasie’nin yavaşça ağrıları sebebi ile antrenmana çıkmadığını vurgulayarak, Dabo ve Mendes’in sakatlıklarının devam ettiğini kaydetti.

Hakemlerin erken tartışılmaya başlandığını aktaran Uygun, şu biçimde devam etti:

“Çok genç ve idealist hakemlerimizde var. Lakin gördüğünü veremeyen, verdiğini yanlış veren, VAR konusunu planlayamayan bir sistem var. Burada eğitim sistemini değiştirmek gerekiyor. Hakemlerimizin bağımsız bir kurum biçiminde büsbütün federasyondan bağımsız bir biçimde profesyonelliği genişleterek hakikat planlama ile hakem topluluğunun daha adil adalet dağıtan bir mekanizmayı alanda görmemiz gerekiyor. Hala alanda insan üç metre önündeki faulü goremeyip VAR’dan bekliyorsa o hakemin hakemliği tartışılır.”

– ”Uyum sağlamaya çalışıyorum”

Yeşil-mavili grubun forvet oyuncusu Joel Pohjanpalo ise kadroya ve Türkiye’ye ahenk sağlamaya çalıştığını ancak hayli uygun bir ortamın olduğunu belirtti.

Türkiye’deki futbola alışmaya çalıştığını kaydeden Pohjanpalo, “Zorlu bir periyottan geçiyoruz. Maalesef çabucak hemen galibiyet alamadık. Galibiyet geldikten daha sonra ekibin düzeleceğini, benim adapte olacağımı ve epeyce âlâ bir dönem geçireceğimi düşünüyorum.” biçiminde konuştu.

Orta saha oyuncusu Tyler Boyd da daha fazlaca çalışmaları gerektiğini, kadronun ahenk yakaladıktan daha sonra epeyce daha başarılı olacağını, Adana Demirspor karşısında üç puan hedeflediklerini söylemiş oldu.

Öte yandan yeşil-mavili grup Uygun, idaresinde Çaykur Didi Stadında Adana Demirspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. İdman birinci 20 dakikanın akabinde basına kapalı gerçekleşti.