Beşiktaş’ta derbi öncesi son dakika! Pinheiro olmadı, Şenol Güneş…

Sarr

Active member
Sergen Yalçın’ın istifasının akabinde Lider Karaveli idaresinde hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ta yönetimciler bir yandan ekibi derbi havasına sokarken öteki yandan da yeni teknik yönetici arayışlarına devam ediyor. Siyah-beyazlı kulübün İstanbul’a getirmeye hazırlandığı Pinheiro’dan şok bir hareket geldi. Her mevzuda mutabakat sağlanan Portekizli ismin niye vazgeçti ortaya çıktı. Siyah-beyazlı toplulukta Şenol Güneş gelişmesi yaşandı

DERBİDE KARAVELİ YER ALACAK

Spor Toto Harika Lig’in 17’nci haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak olan Beşiktaş’ta kenarda Başkan Karaveli yer alacak. Siyah-beyazlılarda Kayserispor maçında da kadrosu yöneten Lider Karaveli, taraftarların beğenisini kazanmıştı.

DALGAKIRAN: PINHEIRO İSTANBUL’DA OLACAK

Beşiktaş İkinci Lideri Adnan Dalgakıran’ın A Spor’a yaptığı açıklamada, “Bruno Pinheiro yakın vakitte İstanbul’da olacak” sözlerini kullanmıştı. Portekizli çalıştırıcının 6 yardımcısıyla bir arada, Beşiktaş’ta misyona başlayacağı ve 1.5 yıllık süreç için siyah-beyazlılardan 800-900 bin euro civarında bir fiyat alacağı belirtiliyordu.

BEŞİKTAŞ’A GİTMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Müsabakanın bitiş düdüğüyle bir arada Bruno Pinheiro, tüm oyuncularını santra noktasına topladı. Deneyimli çalıştırıcı, orta alanda uzun bir süre tüm futbolcularıyla bir konuşma gerçekleştirdi. Beşiktaş’ın mutabakata vardığı Bruno Pinheiro, Estoril’in Famalicao ile oynadığı maçın akabinde kendisine sorulan Beşiktaş sorularına İstanbul’a gitmeyeceğini söyleyerek cevap verdi.

ŞENOL GÜNEŞ GÜNDEMİ

Sergen Yalçın’ın istifası daha sonrasında teknik yönetici arayışlarını sürdüren Beşiktaş’ın adayları içinde Şenol Güneş yer alıyor. Daha öncesinde lider Ahmet Parıltı Çebi’nin idare şurası toplantısında Şenol Güneş’in ismini zikrettiği belirtiliyor.

İSTANBUL’A GELMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde boyun fıtığı tedavisi olmak ve eski dostlarıyla görüşmek üzere Trabzon’a gelen A Ulusal Grup eski teknik yöneticisi Şenol Güneş, İstanbul’a hareket etmek üzere Trabzon Havalimanı’na geldi. Şenol Güneş, havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı.

BEŞİKTAŞ’TA İKİLİ KUPA

Şenol Güneş’in Beşiktaş mesleği başarılarla dolu geçti. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümeden namağlup başkan çıkan siyah-beyazlılar; deneyimli teknik adamın devrinde 2 Harika Lig şampiyonluğu yaşadı.

‘BEN BURADAYIM’

Pinheiro maç sonu açıklamasında şu kelamları kullandı: “Fazla konuşmak istemiyorum. Estoril kulübü bu mevzuyla ilgili bir açıklama yayınlayacaktır fakat husus kapandı. Ben buradayım” “Beşiktaş İkinci Lideri’nin İstanbul’a gideceğinize yönelik kelamlarını onaylıyor musunuz?” sorusuna Bruno Pinheiro: “Onaylamıyorum!” cevabını verdi. Teknik adam “Bırakılacak bir mesajım yok. Mevzu kapandı. Bu husus hakkında konuşmak istemiyorum” kelamlarıyla açıklmasını tamamladı.

GELECEK İLE İLGİLİ PLANLAMA BİLE YAPILMIŞTI

Beşiktaşlı yönetimciler Portekizli teknik adam ile mutabakat sağlanmıştı. Hatta siyah-beyazlı ekiple ilgili planlama yaparak Pinheiro ile yol haritası çizildi.

KENDİ CEBİNDEN ÖDEYECEKTİ

Bu görüşme esnasında Pinheiro, Beşiktaşlı yöneticilere fesih hususunu hatırlatıyor. Portekizli teknik adam 50 bin euroluk fesih hususunu kendi cebinden ödeyeceğini yöneticilere iletiyor.

YENİ MUKAVELEDE FESİH HUSUSU 350 BİN EURO

ondan sonrasındasında Pinheiro ile ilgili gerçek ortaya çıktı. Estoril kulübü Pinheiro’nun gruptan ayrılmasına müsaade vermedi. Bunun sebebi ise imza edilmemiş lakin maillerde durun yeni bir kontrat olduğu açıklandı. Bu yeni kontratta fesih hususu 350 bin euro.

KARAVELİ İLE DEVRE ORTASINA KADAR

Siyah-Beyazlılar, Fenerbahçe derbisi başta olmak üzere Göztepe ve İttifak Holding Konyaspor maçlarına da Lider Karaveli idaresinde çıkacak.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK