Beşiktaş’ta Ahmet Işık Çebi bir daha aday! Şenol Güneş kelamları

Sarr

Active member
SERDAR SARIDAĞ

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Vodafone Park’ta Başkan Karaveli ve Ceyhun Karı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında değerli açıklamalarda bulundu. Karaveli ile teknik yönetici olarak yola devam ettiklerini aktaran Çebi, Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü Kazancı’nın bununla birlikte sportif yöneticilik nazaranvine getirildiğini duyurdu. Lider Çebi şunları söylemiş oldu:

– Artık yüksek kurlarla ve faizlerle bu işi taşımak imkansız hale gelmiştir. Bunu gördük ve düğmeye bastık. Teknik yöneticimizin varlığı işimizi kolaylaştırmıştır. Altyapıdaki çocuklara müddet vermek bizim asli bakılırsavimiz olacaktır. Bu durum ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır.

– Benim için asıl olan Beşiktaş’tır. Buradan klavye şövalyelerine taviz verecek usulde fikrimi, zikrimi değiştirmeyeceğim. Takdiri genel heyet yapar. Beni ilgilendiren genel konseyin takdiridir. Ben Beşiktaş genel heyetinin ekonomiyi önemseyeceğini düşünüyorum.

– Mayıs ayındaki kongrede bir daha adayım. Evet yoruldum lakin aday olacağım. Tek başıma aday olursam üzülürüm. Lakin düğünlerde takılan 5’i 1 yerde üzere, 5’i birleşip gelmesinler. Tek tek gelsinler ve aday olsunlar. Seçimi kazanırsam, bu biçimde büyük bir kulübün lideri olmaktan gurur duyarım.

– Lider adayı oldum ve yapacak hayli işim var. 2,5 sene ağır paklık yaptım. Bu saatten daha sonra proje uygulama vakti. İdaredeki arkadaşlarımdan mutluyum fakat bakılırsave devam etmek istemeyen olursa, ufak tefek bir değişiklik olabilir. Önceliğimiz özkaynak olacak.

– Biz nazaranve geldikten daha sonra oyuncu satamadık lakin bugün gruptan gitmeyenleri de biz almadık. Bir futbolcuya hak etmediği 3-4 milyon euroyu verirseniz bu biçimde olur. Bizdilk evvelki 2 yılda transfere bakanlar uçağa binip fotoğraf çektiriyorlardı. Makûs transferin bedelini ağır ödersiniz.

– Vida ve Larin şu anda oynuyorlar. Mukaveleleri bittiğinde burada oynamak istiyorlarsa ve verdiğimiz parayı da kabul ederlerse ekipte kalırlar. Bugünden kimin kalıp, kalmayacağını söyleyemem. Larin fazlaca katkı verdi, Vida da ağabeylik yaptı. Fakat alınan para 1 yıllık, aldığımız karşılık 6 ay olmaz.

‘Şenol Güneş planlamada yok’

Lider Ahmet Parıltı Çebi, Şenol Güneş’in gündemlerinde yer almadığını aktardı. Güneş’in tecrübeli ve başarılı bir teknik adam olduğunu lisana getiren Çebi, “Şenol Güneş bizim planlamamız ortasında olmamıştır. Kendisi bu kulübe 2 kupa kazandırmış bedelli bir hocadır. Avrupa’da da başarılı olmuştur. Yaptıkları için kendisine minnettarız lakin bugün benim hocam Başkan Karaveli. Kendisiyle yola çıktık ve devam da edeceğiz” sözlerini kullandı.

Yararı, sportif yönetici oldu

Beşiktaş Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Yararı önümüzdeki devir sportif yöneticilik bakılırsavini de yürütecek. Karı, özkaynak tertibi çerçevesinde gençlere yatırım yapacaklarını deklare etti. 22 yıllık kongre üyesi olduğunu kaydeden siyah-beyazlı yönetimci, “Tribünlerden gelen biriyim. Futbolda gelir elde etme tarafında birfazlaca misyon aldım. Futbol alanına inmek, taktiğe karışıp yorum yapmak bizim haddimize değil. Kıymetli olan hocanın, oyuncuların, futbol tarafının olumlu ve sağlıklı biçimde yürümesini sağlayacak yapıyı oluşturmak” dedi.Beşiktaş Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Çıkarı önümüzdeki devir sportif yöneticilik misyonunu de yürütecek. Yararı, özkaynak nizamı çerçevesinde gençlere yatırım yapacaklarını deklare etti. 22 yıllık kongre üyesi olduğunu kaydeden siyah-beyazlı yönetimci, “Tribünlerden gelen biriyim. Futbolda gelir elde etme tarafında birfazlaca misyon aldım. Futbol alanına inmek, taktiğe karışıp yorum yapmak bizim haddimize değil. Kıymetli olan hocanın, oyuncuların, futbol tarafının olumlu ve sağlıklı biçimde yürümesini sağlayacak yapıyı oluşturmak” dedi.Emirhan İlkhan’ın Ç.Rize maçındaki performansının hoş bir örnek oluşturduğuna vurgu yapan Çıkarı, “Türkiye’de oyuncu yetişiyor. Değerli olan gerçek vakitte yolu açmak. Pazar günü Emirhan’la tanıştı Türk futbolu. Her oyuncuyla ilgili en az 5 yıllık meslek planı yapılmalı. Lider hocamız bu projemizde her vakit işin merkezinde olacak” diye konuştu.

‘Kim menfaat elde ediyor?’

Hakemlerle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Ahmet Işık Çebi, şikayetlerinin sürdüğünü söylemiş oldu. TFF ve MHK’ye teslim etmek üzere geniş bir evrak hazırladıklarını aktaran Beşiktaş Lideri, “F.Bahçe liderimiz konuşuyor, G.Saray liderimiz konuşuyor, ben konuşuyorum, herkes konuşuyor. Herkes hakemlerden şikayet ederken, ben anlamıyorum, bu işten kim menfaat elde ediyor? Menfaat elde edildiği argüman edilen bireylerin de çıkıp, biz bunu kabul etmiyoruz demesi gerekir. Onlardan bunu bekliyorum. Bu saatten daha sonra Beşiktaş’a yapılacak her türlü kusurun daha şiddetli karşısında duracağız. Artık beni susturamayacaklar. Bir yıl cezaysa bir yıl. Yöneticilik ömrüm bitecekse de konuşacağım. Birilerini kollamak ismine birilerini yakmamak gerektiğini tüm hakem arkadaşlarımıza tabir ediyorum” dedi.

‘Beşiktaş’a adanmış bir hayat’

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Başkan Karaveli, özkaynak sisteminin bir kesimi olmaktan memnunluk duyduğunu aktardı. Lider Çebi’ye kendisine duyduğu inanç niçiniyle teşekkür eden Karaveli, “Benim Beşiktaş’a adanmış bir ömrüm var. Ülkemizde altyapı ya da akademi olarak anılıyor lakin benim için her vakit özkaynak nizamıdır. 1975’te Serpil Hamdi Tüzün hocanın kurup geliştirdiği, yalnızca Beşiktaş’a değil, Türk futboluna büyük hizmetler sunmuş bu tertibin bir kesimi olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

‘Tıkanıklığı açmak istiyorum’

Gençlerin yeteri kadar fırsat bulamadıklarının altını çizen Başkan Karaveli şu biçimde devam etti: “Beşiktaş artık genç oyuncularıyla fazlaca şey yapacaktır. Akademilerle A ekip içindeki geçiş köprüsünde yıllardır tıkanıklık var. Ben bu tıkanıklığı gidermek istiyorum. Bu bilgi ve birikime sahibim. Benim Beşiktaş ile gönül bağım hiç bitmeyecek. Kendimi ülkenin gençlerine adamaya devam edeceğim. Özkaynakta Emirhan İlkhan üzere öbür oyuncularımız da var. Emirhan Delibaş da hazırladığımız oyunculardan biri.”