Berlin: Para eksik olduğu için Neukölln evsizlere yardımı azaltmak zorunda

Smug

Active member
Neukölln bölgesi çok sayıda sosyal önlemi iptal etmeyi planlıyor ve bunun sorumluluğunu Senato Yönetimine veriyor. 2024 ve 2025 yıllarında, ilçenin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, diğer şeylerin yanı sıra evsizlere yardım azaltılmalı, bir düzine okuldaki güvenlik görevlileri iptal edilmeli, su oyun alanları ile gençlik ve aile merkezleri kapatılmalıdır. Önümüzdeki iki yıl için bütçe için bir kıyaslama kararının sağladığı şey budur.

Ayrıca bozulan oyun ekipmanları artık değiştirilmemeli ve yeşil alanlarda atık bertarafı yarı yarıya azaltılmalıdır. Alt-Rixdorfer Noel pazarı da ihmal edilmelidir.

Finansal planlama “Neukölln’deki sosyal altyapıyı yok edecek”

“Senato tarafından yapılan tahsisin ardından, Neukölln bölge ofisi, statükoyu korumak için 2024/2025 bütçe yılları için yılda 22,8 milyon avro eksik.” “Kıyaslama kararıyla, bölge ofisi bu nedenle Neukölln için gerekli olan ve bölgedeki insanlar için büyük önem taşıyan çok sayıda sosyal teklifi azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak zorunda kalıyor.”

Bunun nedeni, Senato yönetiminin ilçelere mali kaynak ayırmamasıdır. Bölge belediye başkanı Martin Hikel, “Senato’nun mali planları, Neukölln’deki sosyal altyapıyı uzun yıllar boyunca yok edecek” dedi. “Bu, devletin risk altında hareket etme kabiliyetine olan güveni ortaya koyuyor.”

Bölge ofisi aşağıdaki tasarruflara karar vermek zorundaydı:

• Neukölln’deki 12 okulda güvenlik görevlisine artık gerek yok
  • Neukölln okullarında günlük temizlik yapılmaz.
  • Evsizlere yardım azaltıldı
  • Sosyal yardım bağımlılığının kesilmesi
  • Su oyun alanları kapatılacak
  • Oyun alanlarındaki bozuk oyun ekipmanları artık değiştirilmeyecek
  • Yeşil alanlarda çöp atma yarı yarıya azaltılacak
  • Üç gençlik eğlence ve aile tesisinin kapatılması
  • 2025’ten itibaren bölge koordinasyonunun azaltılması
  • Özellikle etkilenen gençler için gençlik gezileri artık finanse edilmiyor
  • Alt-Rixdorfer Noel pazarı iptal edildi
  • Bölge müdürlüğündeki boş kontenjanlar geçici olarak doldurulmaz