‘beraberlik umarım 100. yılda devam eder’

Sarr

Active member
P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İdare Heyeti Lideri Tankut Turnaoğlu, “Milliyet ile olan bu beraberlik istek ediyorum 100. yılda da devam eder” diyerek kelamlarına başladı.Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bu tertibe her vakit takviye sağladığı için teşekkür eden Turnaoğlu, “Geride kalan periyotta bakanımızın da cesaretlendirmesiyle TMOK ile birlikte bir toplumsal sorumluluk projesine imza attık. Bunu devam ettireceğiz” dedi.Sıra Paris’teDemirören ailesi ile P&G olarak iki büyük tertibe konut sahipliği yaptıklarını hatırlatan Turnaoğlu, olimpiyatlarda destekledikleri atletlerden da bahsederken, “2017’de Tokyo yolunda bir program deklare ettik. 35 sportmen ve annesine takviye verdik. Bu atletlerin 29’u Tokyo’ya gitti, 8’i madalya aldı. Bunu Paris için de yapacağız” sözlerini kullandı.Son olarak Gillette ile futbolun beraberliğini anlatan Turnaoğlu, “A Ulusal Takım’ın destekçisiyiz. Üç büyük kulüp ile lisans mutabakatı yaptık. Onların logosu olan eserleri satışa sunduk. Buradaki gelirin %7’si kulüplere gidiyor. Ayrıyeten Bayan Golf Kadromuzu da inşallah Venus markamızla destekleyeceğiz” diye konuştu.

‘Seçim yapmak hayli zorlaştı’

TMOK Lideri ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener ise Tokyo’da elde edilen muvaffakiyetlerin akabinde bu yıl seçimin fazlaca zorlaştığını hatırlattı. Erdener, “Tokyo’da bakanımız ile birliktedik. Ben bile her yere yetişemedim. Ancak Sayın Bakanım her yere koşturdu ve hazır bulundu. Sonuç da ortada. Farklı alanlarda madalya kazandığımız bir olimpiyat oldu. İnanıyorum bunun devamı da gelecek” dedi.

Kış Olimpiyatları’na sayılı günler kaldığını da hatırlatan Uğur Erdener, “Maalesef kış sporlarında güzel değiliz. 7 atletimiz kota kazanmış durumda. Daima birlikte kış sporlarında da varolmayı hedeflemeliyiz” dedi.

‘Hepsi birbirinden pahalı isimler’

Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tulay, bu görüşmede seçim yapmakta zorlandığını itiraf etti. TSF Lideri, “Bu heyet toplantısında bayan sayısının artmasından dolayı büyük bir memnunluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Ben atletlerimizi bize yaşattıkları gururlardan dolayı kutluyorum. Seçim için birinci sefer bu kadar zorlandım. Hepsi birbirinden pahalı isimler” dedi.

‘Bakanımız daima yanımızdaydı’

Son olarak Ankara’da FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Kupası’na konut sahipliği yapan ve tertipte Vakıfbank’ın birinciliği ve Fenerbahçe Opet’in üçüncülüğü ile büyük bir gurur yaşayan Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ ise heyet toplantısında bulunmanın kendisi için kıymetli olduğunu söylemiş oldu.
Üstündağ, “Kadın Voleybol Takımımız’ın olimpiyatta olması farklı bir mutluluktu. Bakanımıza bu alanda başka bir paragraf açmak istiyorum. FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Ankara’da her an yanımızdaydı. Bu şampiyonada da dereceler elde ettik. Tertip ile ilgili de kıymetli dönüşler aldık” dedi.