Belçika’da “Youtuber olma” kursları verilmeye başlanacak

Kar14

New member
Avrupa Birliği için hem siyasi birebir vakitte kültürel açıdan kıymetli bir merkez olan Belçika‘nın Brüksel kentinde bir mesleksel eğitim kurumu yakın vakitte işsiz gençlere “Youtuber olma” eğitimi vermeye başlayacağını deklare etti. Bruxelles Formation isimli kamu kuruluşu tarafınca başlatılacak bu programda işsiz kalmış gençler için bir iş alanı yaratılmaya çalışılıyor.

Ayrıyeten Bkz. “Windows 10, μTorrent’i kaldırmaya ve bir daha yüklenmesini engellemeye başladı”

Eğitim içerisinde öğrencilere ses, manzara, yayın yapma, görüntü kurgusu ve pazarlama alanlarında eğitimler verilecek. Bu yollarla gençler ellerindeki eserleri pazarlayabilecekler. Brüksel Mesleksel Eğitim ve İstihdam Bakanı Bernard Clerfayt‘a bakılırsa tüketicilerin yaklaşık %70’i artık bilgi almak için bu şekil platformları kullanıyorlar. Bu platformlar hem formel açıdan reklamlar yaparken tıpkı vakitte halihazırda kendisi de tüketici olan insanların kullanım yorumlarını harmanlıyor. İş bu biçimde olunca da öteki bir tüketici buradaki tüketicilerin yorumlarını duymak istiyorlar.

Şimdiden edinilen bilgilere göre kimi şirketler kurs iştirakçilerinden stajyerler seçmek istediklerini bile bildirmişler. Tahminen biraz “farklı” görünen bu eğitimin net bir karşılığı var dallarda. Açıklamaya bakılırsa eğitim 12 hafta sürecek ve müddet bitiminde 8 hafta staj imkanı sağlanacak öğrencilere.