Bayernli Müller şaşkına döndü: “Bunu şimdi nasıl açıklayacağımı bilmiyorum”

Smug

Active member
Tim Schreiber (kaleci 1. FC Saarbrücken): “Hala şaşkınım, ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Artık oyun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Duygular öylece dökülüyor, bilemiyorum, belki yarın farkına varırım. Bugün yine güzel bir kutlama olacağını düşünüyorum. 1-1’lik beraberlikten sonra içinde bulunduğumuz hissine kapıldınız. Bugün son derece profesyonel bir oyun sergiledik. Hala kutlayacak gücüm var mı bilmiyorum, bana da kramplar girdi. Belki kulübede kutlama yaparız, belki şehre gideriz. Birkaç gün önce bunu söyleseydik herkes bize gülerdi.”

Patrick Sontheimer (1-1 skoru getiren golcü, 1. FC Saarbrücken): “Bunun henüz farkına varamıyoruz. Bunlardan birine karşı acımasızca zordu. Dünyanın en iyi takımları. Ama biz bunu gerçekten iyi yaptık. Son saldırı sırasında koştum ve her şeyin yoluna gireceğini umdum çünkü ekstra zamanın zorlu olacağını düşünüyorum.

Marcel Gaus (1. FC Saarbrücken’in golcüsü): “Tüm bu duygulardan dolayı nereye kaçacağımı bile bilmiyordum. Şu an içinde bulunduğumuz, ligde işlerin yolunda gitmediği bir dönemde, her şeyimizi verip bunun tadını çıkarmak istedik. Tabii benim yaşımda sprint yaparken dikkat etmeniz gerekiyor ve ben bir şeyler olduğunu gördüm ve peşinden koştum. Bundan çok ama çok keyif almalıyız; bu şans 100 maçta bir olur, muhtemelen daha azdır.

Thomas Müller, Bayern’in ayrılışı hakkında: “Bu benim için de bir şekilde açıklanamaz”

Thomas Müller (FC Bayern): “Bayern Saarbrücken’de kaybederse birçok şeyin bir araya gelmesi gerekiyor, olağanüstü bir maç çıkarmaları gerekiyor, şansımızı riske atmıyoruz ve günün sonunda gol gibi şansa da ihtiyacınız var. Daha sonra takım arkadaşına tünel açıyor. Saarbrücken halkının bile bu tür manzaralarla karşılaşmasına dikkat etmeliyiz. Saarbrücken’i de eşitliği sağlamaya davet ediyoruz ve bunun için de kredi almamız gerekiyor. Her zaman ikinci turda bitirmemiz benim için bir şekilde açıklanamaz. Bunu nasıl açıklayacağımı da bilmiyorum. Eğer Bayern Münih Saarbrücken’de kaybederse kesinlikle yanlış bir şey yapmış olacağız. Ama şikayet etmek istemiyoruz, aynı zamanda Saarbrücken’i de tebrik etmek istiyoruz.”

Oyunun son sahnesi ve olası el penaltısı hakkında: “Şanssız olduğumuzu da söyleyebiliriz artık ama hakemin bunu görmesi zor.

De Ligt’in sakatlığı hakkında: “Hayır, henüz bir güncellemem yok. Ancak savunmamız zaten pek güçlü değil, bu da acı olur.”

Maçın bitiş düdüğünden sonra taraftarlarla yaptığı tartışma şöyle: “Taraftarlarla aynı fikirdeyim. Sadece üç veya dört oyuncunun taraftarların yanına gidip desteğe saygı duyması mümkün değil. Yüzlerce kez alkışlamak, rastgele şarkılar söylemek değil bu. İnsanlar hafta içi 300-400 kilometre yol kat ederek maça geliyor ve bize destek veriyorlar. Bunu soyunma odasında da tartıştık, olmuyor. Farklı bir yüz göstermemiz gerekiyor.”

Thomas Tuchel (FC Bayern’in teknik direktörü): “Hepimiz büyük bir hayal kırıklığına uğradık, tüm gücümüzle Berlin’e gitmek istedik. İkinciyi yaparsak üçüncü ve dördüncü de düşer. Yani sadece Saarbrücken’i tebrik edebilirsiniz. Şimdi yüzlerce açıklama var ve belki de hiçbiri yok. Açıklaması zor, olan bu. Kupa hissinin yanlış tarafındayız.”

Matthijs de Ligt’in sakatlığı hakkında: “Yine aynı kapsül, şu anda çok acı veriyor. Henüz bir teşhisimiz yok.”