Bayern'in yıldızı sakatlandı, Tuchel şaşkına döndü – teşhis artık belli oldu

Smug

Active member
FC Bayern Münih, Joshua Kimmich ve Dayot Upamecano'nun Bayer Leverkusen'de üst düzey maça geri dönmesini umuyor ancak Alphonso Davies'in bir sonraki mağlubiyetiyle uğraşmak zorunda kalacak. Sol bek, Bundesliga'nın Borussia Mönchengladbach'a karşı aldığı 3-1'lik galibiyette sol dizindeki medial bağda gerginlik yaşadı ve teknik direktör Thomas Tuchel'in zaten korktuğu gibi şimdilik forma giyemeyecek. Tuchel, Davies'in yaralanması ve olayın yeniden yaşanması durumunda “söyleyecek hiçbir şey kalmayacağını” söyledi. Kanadalı sol bek daha iyi bir forma kavuşma yolundaydı.

Bayern başlangıçta Davies'sizdi – dönüşlerinden önce Upamecano ve Kimmich

Merkez savunma oyuncusu Upamecano, Gladbach'a uyluk kasında yırtık, orta saha oyuncusu Kimmich'e ise omuz sakatlığıyla karşı çıktı. Tuchel ikilinin önümüzdeki Cumartesi Leverkusen karşısında orada olabilmelerini umuyor. Bayern koçu, “Bunu kesinlikle Upa ve Josh ile deneyeceğiz” dedi. “Buna hafta ortasında karar verilecek”

Bayern Münih'te ayrıca uzun süredir sakatlanan Serge Gnabry (sol addüktör bölgesinde diz arkası sakatlığı), Bouna Sarr (çapraz bağ yırtığı) ve Daniel Peretz (sağ dizdeki medial bağ yaralanması) da eksik. Minjae Kim, Güney Kore ile katılımı nedeniyle Asya Kupası'ndan çıkarıldı.

Hamann'ın açıklamaları üzerine Tuchel: “Hepimiz şok olduk”

Sky uzmanı Didi Hamann ile yaşanan anlaşmazlıkta Tuchel, özrünü reddetti. “Ona inanmıyorum. Yaşananlar tamamen bağlam dışına çıkarılarak bilinçli olarak söylendi. Sport1'deki Bayern teknik direktörü, Cumartesi günü Borussia Mönchengladbach'a karşı alınan 3-1'lik galibiyetin ardından, “Kasıtlı olarak doğru olmayan açıklamalar yapıldı” dedi.

Hamann Salı günü Tuchel'den özür dilemesini istedi. Eski milli oyuncu, açıklamalarını yanlış bağlama yerleştirdiğini itiraf etti. Xavi'nin FC Barcelona'dan istifası ve FC Bayern'deki mevcut durum haberinin ardından Hamann, Tuchel'in Heidenheim'a yaptığı taraftar kulübü ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları sert bir şekilde eleştirdi ve bunları “küstahlık” olarak nitelendirdi.

“Bir hayran toplantısındaydım ve hepimiz onun bu olaydan ne anladığı karşısında şok olduk. Bu yüzden özür dilemesi önemli değil. Tuchel, “Bunu ondan satın almıyorum ve bu yüzden konuyla alakası yok” diye devam etti.