Başkan Karaveli: ‘Beşiktaş’ın oyunu hayli daha kuvvetli bir oyun olmalı’

Sarr

Active member
Beşiktaş Teknik Sorumlusu Başkan Karaveli, Spor Toto Harika Lig’in 19. Haftasında deplasmanda Konyaspor’a karşı 1-0 mağlup oldukları maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Konyaspor’u aldığı galibiyetten ötürü tebrik eden Lider Karaveli, yeşil-beyazlı grubun ligdeki pozisyonunu hak eden bir oyunu ortaya koyduğunu aktardı. Karaveli, “Konyaspor’la ilgili yaptığımız tahlillerde bir daha oyun kuran oyun tertibini başlatan, bekleneni biraz daha öne çıkarıp merkez orta saha oyuncularından çok beklerini kullanmaya çalışan, ön tarafta da süratli oyuncularıyla konumlar bulmaya çalışan bir kadro olduğu ve kompakt oynayan bir ekip olduğunu biliyorduk. En başından onları durdurmayı planladık. Biraz daha ön alanda tam baskı olmasa da rakibi caydırıcı bir yerleşim düşünmüştük. Maçın başından itibaren bu düşündüğümüz kadar ön alanda olmadı ancak alan savunmasını oyuncularımızın yanlışsız yaptığını düşünüyorum. Konyaspor’un bilhassa maçın birinci yarısında fazlaca tesirli durumlar bulduğunu, oyununu her zamanki o coşkulu, daha tesirli ve hamlede konumlar bulan oyununu oynayabildiğini düşünmüyorum. Bizim açımızdan baktığımızda da o denli epey güçlü bir oyun değildi. Hamle açısından bilhassa, hayli güçlü bir oyun değildi. İki ekibin da karşılıklı, istikrarlı oynadığı bir oyun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Oyuncuların da düzeylerini daha üste en kısa vakitte taşıyacağız”

Karaveli, maçın gidişatında oyuna müdahalelerde bulunduğunu söyleyerek, rakibin de buna karşılık verdiğini belirtti. Oyuna giren futbolcuların yüksek katkı veremediğine değinen Karaveli, “Oyuna giren bilhassa iki oyuncumuzdan epey fazla atak açısından bilhassa katkı alamadık. Bu da oyunumuzu geliştirmek, biraz daha rakip alana götürmek yerine rakibin de yaptığı değişikliklerle oyuna sokulan oyuncularla biraz daha bizim kalemize yanlışsız dönmesine niye oldu. Fakat ben oyunun tamamında ne Konyaspor’un ne Beşiktaş’ın fazla konum zenginliği olmayan yüksek seyir zevki olmayan bir oyun oynadığını düşünüyorum. İki ekip da son derece istikrarlı götürmeye çalıştı. 90. dakikada elimizle verdiğimiz bir konum. Ön tarafta sonlandıramadığımız, kalemizde daha kalabalık olmamıza karşın ceza alanı ortasında hatta kale alanı ortasında neredeyse daha kalabalık olmamıza karşın bir konumda gol yedik. Ağır bir maç trafiğinin her iki ekibi da ben olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Oynanan oyun daha yüksek düzeyde olması gerekirdi her iki grup açısından da. Kendi açımızdan baktığımızda da Beşiktaş oyunu bundan fazlaca daha kuvvetli bir oyun olmalı. Bundan epeyce daha uygun bir oyun olmalı. Gelişmesi ve geliştirilmesi gerekiyor. Oyuncuların da umarım düzeylerini daha üste en kısa vakitte taşıyacağız” formunda konuştu.

“Hakemlerle ve kararlarıyla ilgili konuşmak istemiyorum”

Karaveli, bir gazetecinin hakem performansına ait sorusuna da, “Hakemlerle ve kararlarıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Oyunla ilgili oynanan oyunla ilgili soracağınız her soruya son derece açığım. Lütfen oyunla ilgili sorular gelirse seve seve cevaplamak için buradayım” diye yanıt verdi.

“Beşiktaş Kulübü’nün çalışanıyım”

Karaveli, bir gazetecinin Beşiktaş’taki mesleğiyle ilgili sorusuna ise, “Kendi açımdan değerlendirdiğimde Beşiktaş Kulübü’nün çalışanıyım. Beşiktaş Kulübü bana bir nazaranv vermişti, onu sürdürdüm. çabucak sonrasında da Sergen hocamızın ayrılmasıyla birlikte A grup da bir nazaranv verdi ve onu da mümkün olduğu kadar âlâ, yanlışsız ve en net biçimde yapmaya çalışıyorum. Belirsizlikle ilgili bir durum yok aslında. Kulübümüz bununla ilgili en hakikat ve en net sonucu bir an evvel verip aslına bakarsan bununla ilgili açıklama yapacaktır, en kısa vakitte. En gerçek tertibe en kısa vakitte Beşiktaş ulaşacak hiç kuşkunuz olmasın” biçiminde karşılık verdi.