Başkan Karaveli: Âlâ bir kıymetli rakibe karşı alınan galibiyet sevindiriciydi

Sarr

Active member
Ziraat Türkiye Kupası 5. Çeşit çabasında Beşiktaş konutunda Altay’ı 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Sorumlusu Başkan Karaveli, Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli ile alakalı kelamlarına başlayarak, “Kendisine Beşiktaş’a yaşattığı şampiyonluklardan dolayı sevgim vardı. Hürmet duyduğum bir kişi. Onunla birebir alanda olmak rakip olmak fazlaca keyifliydi. Buradan ona sevgilerimi iletiyorum. Bugün rotasyon yapmalıydık. 3 gün evvel maç oynadık. 26. resmi maç ve oyuncular yüksek tempolardan çıkıp birtakım problemler yaşıyordu. Kimi oyuncularımız sakatlık riskindeydi, korumalıydık. Rakibin oyununa nazaran birtakım oyuncuları değiştirmek durumundaydık. Direkt atak yapan bir kadroydu. Aut atışları dahil yüksek bir biçimde bizim alanımıza gönderen rakiple oynadık. Josef’i daha hayli sahanın merkezinde tutup hem o yüksek topları karşılamak hem sahipsiz topları kazanmak istedik Atiba ile. Rakibimiz bu toplarla atak yapıyordu. Maçın birinci yarısında buna fazlaca fazla müsaade vermedik. Biraz oyunu yavaş oynadığımız düşünüyorum. Bu da kendi yarı alanında alan savunması yapan rakibin işini kolaylaştırdı. Pas suratını daha yüksek tutmalıydık. Rakibi yerinden oynatmadığınız sürece konum bulmak kolay olmuyor. Birkaç tane durum bulabildik. İnanç ve Michy’den koşular istedik. Rakip savunma çizgisinin bloğun ortasındaki aralıkların geniş olmasıydı. Bundan yaralanmak için koşular istedik lakin kâfi düzeyde bu koşular olmadı. İkinci yarı biraz daha pas süratimizi arttırdık ancak bu seferde ön taraftaki kayıplarla top kaybı yaşadık ve oyun biraz daha geçişli olmaya başladı. Bunda toparlanmakta zorlanıyoruz. Rakibe bu biçimde ataklar verdik bu bizim için güzel değil. Pjanic ve Alex ile biraz daha topa sahip olma durumunu arttırmak istedik. Birinci golü atmak kilit noktaydı. Bunu attığımızda kolaylaşacağını biliyorduk. Golden daha sonra biraz daha kolay oldu. Tesirli ataklar yaptık ancak sonuçlandırma kısmı tesirli olmadık. Rakibe konumlar verdi lakin rakip bunlara organize biçimde gelemedi. Bütüne baktığımızda yılın son maçı. Yeterli bir bedelli rakibe karşı alınan galibiyet sevindiriciydi“ tabirlerini kullandı.

“Takım ortasından rekabet edecek oyuncular çıkaracağız“

Forvet oyuncularına tribünlerin verdiği reaksiyona değinen Karaveli, “Bir kısmını yerine getirebiliyor lakin bir kısmını getiremiyor. Santrfordan beklenti gol atması. Bulduğu gol konumdaki gol vuruşlarında beklenti yüksek. Oyunun bütününde kimi vakit yalnızca bir santrfora atak açısından bakmıyorum. Rakibin ataklarını engellemekte baskı yapmakta grup savunmasında birlikte olmakta randıman alıyoruz. Gol sayısı gol durumlarını değerlendirmede aksilikler olduğu aşikâr. Grubun ortasından o durum için yeni oyuncular, onunla rekabet edecek oyuncular çıkarabileceğimize inanıyorum“ biçiminde konuştu.

Karaveli son olarak yeni yılla ilgili, “2021 yılını bitiriyoruz. Bütün dertleri ve aksilikleriyle. Umarım yeni yıl sizlere ailelerinize güzellikleriyle gelir“ temennisinde bulundu.