Bakırköy’de Halk ekmek büfesini yakan sanığa 7 yıl 7 ay mahpus

Vitra

New member
Bakırköy’de Halk ekmek büfesini yakan sanığa 7 yıl 7 ay mahpus Bakırköy 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ali Yıldız SEGBİS ile katılırken taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada kelam hakkı verilen Ali Yıldız, “Yaklaşık 4 buçuk aydır tutukluyum. Tutuklu kaldığım müddette ziyanı içeride gidermem mümkün değildir. Size kelam veriyorum dışarı çıktığım taktirde yaklaşık 1-2 ay içerisinde ziyanı gidereceğim. Ben bir yanılgı yaptım. Sizden af diliyorum. Pişmanım” dedi.

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı sanığın ‘Gece vakti nitelikli hırsızlık’, ‘Yakarak kamu malına ziyan verme’ ve ‘İş yeri dokunulmazlığının ihlali’ kabahatlerinden toplamda 24 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılmasını talep etti. Mahkeme, sanık Ali Yıldız’ın 3 farklı cürümden toplamda 7 yıl 7 ay mahpus cezasına çarptırılmasına hükmetti.

İddianame

Bakırköy Cumhuriyet savcılığının düzenlediği iddianamede sanık Ali Yıldız hakkında 4 farklı hatadan 29 yıla kadar mahpus talep edildi. İstanbul Halk Ekmek Kurumuna ilişkin olan ve müşteki Mithat tarafınca işletilen Bakırköy’de bulunan ekmek büfesinde 7 Mayıs’ta meydana gelen yangın ihbarı üzerine soruşturmanın başladığı açıklandı. Savcı kuşkulu Ali Yıldız’ın ‘Genel güvenliği taammüden tehlikeye sokulması’ , ‘Gece vakti hırsızlık’ , ‘Kamu malına ziyan verme’ ve ‘ İş yeri dokunulmazlığının ihlali’ cürümlerinden toplamda 11 yıldan 29 yıla kadar mahpusunu talep etti.