Bakanı Selçuk: Okulları 6 Eylül’de açmak istiyoruz

Vitra

New member
Bakanı Selçuk: Okulları 6 Eylül’de açmak istiyoruz Bakan Selçuk, epeyce sayıda mahallî kanalda yayınlanan Anadolu Soruyor programında soruları yanıtladı.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm vilayetlerde olup olmadığına ait soru üzerine Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde etkinlikler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını söylemiş oldu.

Bu program kapsamında da biroldukça faaliyet düzenlendiğine dikkati çeken Selçuk, okçuluk, satranç, dart üzere etkinliklerde çocukların yetenekli oldukları alanların da ortaya çıktığını anlattı.

Bakan Selçuk, devam eden Telafide Ben de Varım programına tüm vilayetlerde isteyen öğrencilerin diledikleri vakit katılabileceğinin altını çizdi.

Okulların açılacağı tarih

Bakan Selçuk, “Okullar ne vakit açılacak?” sorusuna karşılık, “Türkiye’nin şu anda, şu evrede okulları açmaktan daha değerli bir işi olmaması lazım” dedi.

Kurban Bayramı periyodunda tüm vatandaşlara Kovid-19 önlemlerine uyma daveti yapan Selçuk, “Bayram periyodunda dikkatli olalım, olay sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sıhhati için yapalım. Buna muhtaçlığımız var” diye konuştu.

Bakan Selçuk, okulların açılması için her insanın üstüne düşeni yapması gerektiğini lisana getirerek şunları kaydetti:

Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla konuta kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha epeyce yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Daima bir arada bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.