Bakan Kasapoğlu: Tepedeki ismimizi kökleştirmeye devam edeceğiz

Sarr

Active member
Gillette Milliyet Yılın Atleti Mükafatı için heyet toplantısında yer alan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, toplantının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türk sporu için 2021 yılının tarihi bir yeri olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, “Büyük muvaffakiyetlerin, büyük mutlulukların ve birebir vakitte yarınlarımız ismine umut vadeden bir epeyce öncü muvaffakiyetin da memnunluğu var. Bu yüzden 2021 Gillette Milliyet Ödülleri’nin heyeti epeyce bereketliydi. Her bir atletin bizlere yaşattığı mutluluğun hatırlanması konusunda da epey manalıydı. 2019 yılında bol madalyalı bir yıl geçirdiğimizde bunun daha sonraki yıllar için öncü olduğunu tabir etmiştim. 2021 Tokyo süreci, Türk sporu için daha büyük muvaffakiyetlerin öncüsüdür. 2021 yılında bu memnunluğu yaşatan atletlerimiz, hem kendileri için bundan daha sonraki süreçte tıpkı vakitte onların müsaadeden gidecek olan yeni gençler için, daha büyük muvaffakiyetleri açma ismine öncü oldular. Bu heyet de atletlerimiz içinde hoş bir tercihi başlattı. Ülkemizi, ulu bayrağımızı temsil eden tüm atletlerimizi tebrik ediyorum. Aileleriyle, onlara emek veren hocalarıyla, onlara inanan tüm milletimizle, hepsini tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bundan daha sonraki süreçte Türk sporu bayanıyla, erkeğiyle, bir epeyce branşta muvaffakiyetini perçinlemeye, bu çıtayı yükseltmeye, tepeye yürüme argümanını daha da güçlendirmeye devam edecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kuvvetli liderliğinde amaçlarımıza yürürken, hiç bir özveriden kaçınmadan onlar için tüm grubumuzla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Kadınlarımız, Ankara’da bizleri memnun etti”
Bayan sporunun ve atlet bayanların hayli kıymetli bir yeri olduğunu da söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Çünkü biz bayan odaklı spor diyoruz. Her branşta bayanların öncü olduğu bir spor siyaseti bizim için değerli bir gündem. Bunun da hoş sonuçlarını bir fazlaca branşta görüyoruz. Grup olarak voleybolda bambaşka bir heyecan ve memnunluk yaşıyoruz. Voleybol Bayan Ulusal Takımımız’ın bize yaşattığı mutluluklar ve tıpkı vakitte kulüplerimizin bu manada geldiği nokta, geçtiğimiz hafta Ankara’da Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda bir kere daha bizleri keyifli etti. Ne etaba geldiğimizi ne kadar kuvvetli bir noktada olduğumuzu bize gösterdiler. VakıfBank’ın şampiyonluğu ve Fenerbahçe’nin üçüncülüğü, bu manada 2 madalyanın ve kupanın ülkemizde kalması bambaşka bir memnunluk yaşattı. Voleybol ulusal grubumuz ve kulüplerimiz bu manadaki başarılarına yenilerini ekleyerek milletimizi gururlandırmaya devam edecekler. Biz de hem ekipler olarak tıpkı vakitte kişisel manadaki atletlerimizle, bu eforlara takviye vermeye ve bu altyapıyı daha da güçlendirmeye, doruktaki ismimizi kökleştirmeye devam edeceğiz” diyerek kelamlarını tamamladı.